Transplantacja Uroda Czy kwalifikuje się do założenia implantu stomatologicznego?

Czy kwalifikuje się do założenia implantu stomatologicznego?

implant stomatologiczny

Na skorzystanie z implantu stomatologicznego decydują się przede wszystkim te osoby, które są już starsze i którym zdarzyło się stracić jeden lub więcej naturalnych zębów. Bywa jednak też tak, że niestety dojdzie do takiej sytuacji przedwcześnie – może to być efekt choroby lub wypadku, w trakcie którego nasz ząb się ułamał lub wypadł. Jeśli nie ma żadnych szans na jego odbudowanie to musimy zacząć interesować się właśnie implantologią – to jedyny sposób na to, aby móc ukryć braki w uzębieniu. W sytuacji, gdy potrzebne są Ci implanty Warszawa jest dobrym miejscem na ich założenie.

A dlaczego warto skorzystać z implantu Warszawa? Przede wszystkim możemy w ten sposób chronić nasze pozostałe zęby. Wszelkie braki w jamie ustnej sprawiają, że reszta zębów zaczyna się przesuwać i może też się chwiać – w taki sposób jesteśmy w stanie stracić jeszcze więcej zębów. Implanty są rozwiązaniem bezpiecznym i trwałym – a do tego zapewniają nam także wyjątkowo naturalny efekt. Nie każdy jednak zakwalifikuje się na taki zabieg – warto zdawać sobie z tego sprawę.

Najważniejsze wymagania

Wszczepienie implantu nie stwarza zagrożenia dla naszego zdrowia, ale bardzo istotne jest tutaj to, abyśmy nie mieli problemów z gojeniem się ran. Tylko wtedy taki implant będzie miał szansę na to, aby zintegrować się z tkankami – w przeciwnym wypadku cała ta procedura raczej zakończy się niepowodzeniem. To właśnie dlatego implanty nie są zalecane u tych osób, które walczą z cukrzycą lub posiadają wady serca – jest to możliwe tylko wtedy, gdy ktoś taki znajduje się pod stałą opieką lekarza i cały proces jest dobrze kontrolowany. Przed takim zabiegiem konieczne jest też na pewno wyleczenie wszelkiego rodzaju stanów zapalnych kości i jamy ustnej.

Aby zostać zakwalifikowanym do takiego zabiegu, musimy też pozwolić, aby stomatolog dokładnie sprawdził grubość oraz wysokość kości, która posłuży do implantacji. Konieczne jest ocenienie jej objętości – od tego będzie zależało przecież powodzenie całej tej procedury. Implantów na pewno nie zakładamy u osób, które walczą z chorobą nowotworową.

Czy warto skorzystać z implantu?

Implanty stomatologiczne są obecnie zakładane bardzo często, gdyż jeśli tylko nie ma u nas żadnych przeciwwskazań do takiego zabiegu – jest to najlepsza dostępna opcja. W sytuacji, gdy tracimy nasz naturalny ząb – nie ma skuteczniejszego rozwiązania. Taki implant zostanie dobrze dopasowany do reszty naszych zębów i nikt nie będzie w stanie nawet zorientować się, że nie jest on naturalny. Sprawdź https://leczeniebezzebia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *