Transplantacja Zdrowie Diagnostyka molekularna z marką Thermo Fisher Scientific

Diagnostyka molekularna z marką Thermo Fisher Scientific

mikroskop

Diagnostyka molekularna wymaga stosowania wysokiej jakości sprzętu laboratoryjnego, odczynników i materiałów zużywalnych. Prężny rozwój tej dziedziny i wykorzystywanych w niej technik sprawiają, że zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty laboratoryjne stale wzrasta. Sprostać rosnącym wymaganiom branży naukowej, medyczno-farmaceutycznej czy biotechnologicznej mogą jedynie doświadczeni producenci, którzy doskonale znają rynek i jego potrzeby. Przykładem może być Thermo Fisher Scientific, którego produkty laboratoryjne cenione są niemal na całym świecie. Firma Argenta posiada w swojej ofercie wysokiej jakości asortyment tego producenta – w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Diagnostyka molekularna – dziedzina o wyjątkowo dynamicznym rozwoju

Analiza kwasów nukleinowych wykorzystywana jest obecnie w wielu branżach, a diagnostyka molekularna stanowi jeden z najszybciej rozwijających się działów biologii oraz medycyny. Dzięki badaniom sekwencji DNA i RNA możliwy jest między innymi rozwój spersonalizowanej medycyny molekularnej – opartej zarówno na analizie ryzyka pewnych chorób, jak i na ich prewencji, diagnostyce schorzeń infekcyjnych i genetycznych, a nawet na celowanej terapii.

Badania molekularne są szeroko stosowane zarówno w medycynie i farmacji, jak i jednostkach naukowych i badawczych. Wciąż poszerzana wiedza na temat kwasów nukleinowych i nieustanny rozwój technik badań molekularnych sprawiają, że dziedzina ta rozwija się bardzo dynamicznie i zaczyna być obecna w wielu obszarach działalności laboratoryjnej. Metody takie jak PCR, Southern i NorthernBlot czy MikromacierzeDNA, FISH, CytometriaPrzepływowa i ELISA wymagają nie tylko precyzji pracy, ale i produktów laboratoryjnych i odczynników wysokiej klasy.

Wraz z prężnym rozwojem diagnostyki molekularnej nie tylko zwiększają się obszary jej potencjalnego wykorzystania, ale również potrzeby związane ze sprzętem, odczynnikami czy materiałami zużywalnymi. Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na tym polu mogą być wysokojakościowe produkty, które w swoim asortymencie posiadają szanowani w branży producenci – najlepszym przykładem jest Thermo Fisher Scientific.

Thermo Fisher Scientific w ofercie Argenta

Amerykański Thermo Fisher Scientific to ceniony producent odczynników laboratoryjnych, aparatury laboratoryjnej i analitycznej, przyrządów oraz materiałów eksploatacyjnych i oprogramowania, który jest doskonale znany na rynku biotechnologicznym, farmaceutycznym, naukowym, przemysłowym czy medycznym. Produkty Thermo Fisher są bardzo szeroko wykorzystywane między innymi w badaniach molekularnych, w tym między innymi przy metodach PCR, choć cieszą się również dużym zainteresowaniem w innych dziedzinach. W ofercie firmy Argenta znaleźć można wysokiej jakości asortyment Thermo Fisher, w tym między innymi:

  • materiały zużywalne,
  • materiały jednorazowego użytku,
  • odczynniki,
  • różnorodne sprzęty laboratoryjne,
  • plastikowy sprzęt laboratoryjny.

Służymy również swoją fachową wiedzą i doradztwem merytorycznym w zakresie zastosowania asortymentu tego producenta.

Odczynniki do diagnostyki molekularnej i materiały zużywalne Fisher Scientific

Wysokiej klasy odczynniki są niezbędne w badaniach molekularnych. Korzystając z oferty Thermo Fisher Scientific,możesz zakupić między innymi DNA-zę I wolną od RNA-z, która znajdzie zastosowanie np. do usuwania DNA z preparatów RNA, a także rekombinowane inhibitory RNA-z, które chronią matrycę RNA przed degradacją. Oferujemy również DNA polimerazy tego producenta, dNTP Mixy, a także różnorodne odczynniki przydatne w diagnostyce molekularnej.

Szczególne miejsce w ofercie Thermo Fisher Scientific zajmują również materiałyjednorazowei zużywalne, które odpowiadają na różnorodne potrzeby laboratoriów. Będą one nieocenione zarówno do przygotowania próbek do analizy, jak i do ich dalszych badań. Są to między innymi sterylne probówki w statywach, płytki Petriego czy płytki titracyjne, a także końcówki do pipet o różnych pojemnościach. Produkty zużywalne Fisher Scientific spełniają wymogi najnowocześniejszych metod badawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *