Transplantacja Zdrowie Esperal – Wszywka alkoholowa Sosnowiec – Tychy

Esperal – Wszywka alkoholowa Sosnowiec – Tychy

esperal

Alkohol jest uznawany za używkę współczesnych czasów. Mimo, iż alkohol wywołuje w organizmie znaczne spustoszenie, degradując zarówno ciało, umysł, jak i najbliższe otoczenie, stale obserwuje się wzrost liczby jego zwolenników i osób uzależnionych. W celu podjęcia walki ze swoimi słabościami warto rozważyć podjęcie się odtruwaniu alkoholowemu. Jest to pierwsza metoda terapii uzależnień. Zdecydowanie możemy zaznaczyć, że przeprowadzana w naszych gabinetach implementacja wszywki wykonywana jest w sposób fachowy i profesjonalny. Alkoholizm jest chorobą cywilizacyjną, która rozwija się i trwa latami. Z tego powodu można oczekiwać szybkości i skuteczności działania procesu odtruwania organizmu. Złagodzenie objawów wywołanego Alkoholowym Zespołem Abstynencyjnym jest podzielone na trzy etapy, które opracowano w trosce o zdrowie i komfort pacjenta. Czas trwania odtruwania oscyluje się w granicy sześćdziesięciu minut, przeprowadza się je w obecności opieki medycznej.

Czym jest wszywka alkoholowa?

Najskuteczniejszą metodą wychodzenia z uzależnienia jest zastosowanie wszywki alkoholowej Esperal Katowice. Jest to najpopularniejsza metoda leczenia farmakologicznego pozwalających na życie w trzeźwości. Skuteczność tej metody potwierdzają zarówno lekarze, jak i trzeźwi alkoholicy, którzy za pomocą wszywki zerwali z wieloletnim nałogiem.

Esperal działa w taki sposób, że hamuje proces metabolizowania alkoholu przez organizm. Konkretnie rzecz ujmując, lek blokuje działanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który rozkłada etanol w wątrobie. W ten sposób w organizmie zbiera się aldehyd octowy, który po osiągnięciu pewnego stężenia wywołuje nieprzyjemne odczucia psychosomatyczne, charakterystyczne dla mocnego kaca. W ten sposób powstaje awersja alkoholowa, ponieważ już symboliczna ilość alkoholu wywołuje silne zatrucie alkoholowe, ujawniające się poprzez nudności, wymioty, ból głowy, duszności, skoki ciśnienia, zaczerwienienie twarzy, nadmierne pocenie się, przyśpieszone tętno i puls, stany lękowe.

Jak wygląda implementacja wszywki alkoholowej? Gdzie przeprowadzisz zabieg w katowicach?

Podanie wszywki alkoholowej polega na delikatnym nacięciu skóry, zazwyczaj w okolicy pośladka, łopatki lub ramienia, a następnie umiejscowieniu tabletki Esperalu. Substancja czynna zostaje powoli uwalniana do krwioobiegu pacjenta, a jej działanie szacuje się od ośmiu do dwunastu miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zabieg zaszycia alkoholowego jest bezpieczne, przeprowadzane przez doświadczonego lekarza chirurgii w poszanowaniu godności pacjenta.

Zabieg implementacji wszywki alkoholowej Esperal w Katowicach wykonasz w gabinecie https://esperalkatowice.pl/

Nasz numer kontaktowy: 578 016 964. Zadzwoń w celu umówienia wizyty.

Wskazania do skorzystania z wszywki alkoholowej

Zastosowanie wszywki Esperal polecane jest osobą z silnym uzależnieniem od alkoholu, którzy zdecydowali się podjąć trud życia w trzeźwości. Metoda ta jest bardzo skuteczna, zalicza się ją do farmakologicznych metod leczenia uzależnień. Pierwszym rokiem, który przygotuje organizm do wprowadzenia substancji czynnej wszywki jest odbycie detoksykacji, polegającej na odtruwaniu organizmu. Największe szanse na wzmocnienie postanowienia wyjścia z nałogu jest połączenie detoksu, wszywki alkoholowej oraz podjęcie terapii psychologicznej. Zaszycie się jest zabiegiem jednorazowym, który poprzez wywoływanie awersji alkoholowej pozwala alkoholikowi po około roku czasu na skuteczne wyleczenie choroby alkoholowej. Koszt leczenia za pomocą wszywki Esperalu wynosi około 499 zł za pojedynczy zabieg.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania esperalu?

Głównym przeciwwskazaniem na zastosowanie tej metody leczenia jest nadwrażliwość (uczulenie) na wykorzystywaną w tabletkach substancję czynną. Inne przeciwskazania, wymagające wcześniejszej konsultacji z lekarzem to:

  • Nadciśnienie tętnicze,
  • Niewydolność serca,
  • Niewydolność krążeniowa,
  • Zaburzenia psychiczne, depresje, próby samobójcze.

Osoba poddająca się zabiegowi wszycia Esperalu musi być całkowicie trzeźwa z minimum 48h abstynencją. Zaleca się wcześniejsze odbycie odtruwania alkoholowego.

Czego nie można robić po wszyciu esperalu?

Nie ma określonych zabronionych czynności po wszyciu Esperalu z tego względu, że jej zastosowanie nie wpływa na zmianę funkcji poznawczych człowieka. Jedynym przeciwskazaniem jest spożywanie substancji alkoholowych. Istotne jest, aby przed implementacją porozmawiać z lekarzem o posiadanych lekach na stałe, alergiach oraz zapoznać go z faktycznym stanem zdrowia.

Esperal Katowice – zabieg wykonywany w gabinecie lekarskim

Podstawowym wymogiem przeprowadzenia zabiegu jest wykonanie go w sterylnych warunkach. Podczas jego wykonywania chirurg wprowadzi pod skórę pacjenta (najczęściej w okolicach pośladka) wszywki alkoholowej w postaci tabletek z substancją czynną. Dla komfortu pacjenta stosuje się znieczulenie miejscowe. Jeżeli pacjent zgłasza taką potrzebę, a istnieje taka możliwość, chirurg może umieścić tabletkę w innym miejscu. Podczas zabiegu lekarz delikatnie nacina miejsce wybrane do implementacji tabletki w mięśniu, na głębokości kilku centymetrów. Miejsce zszywa się szwami, które usuwa się po kilku dniach.

Należy podkreślić, że minimum 48 godzin przed zabiegiem pacjent musi wykazywać się abstynencją. Dodatkowo zaleca się wykonania detoksykacji.

Dla kogo esperal?

Przyjmuje się, że jedynym ograniczeniem dla zastosowania wszywki Esperal to stwierdzone przez lekarza przeciwwskazania. Chętni pacjenci przed zabiegiem biorą udział w rozmowie z lekarzem, przeprowadza się badania, a następnie przekazywane są im informacji na temat konsekwencji spożywania alkoholu podczas terapii.

Jakich zaleceń należy trzymać się po wszyciu esperalu?

Najważniejszym zaleceniem lekarskim jest utrzymywanie abstynencji podczas leczenia nałogu. Pacjent musi wystrzegać się nie tylko spożywania napojów alkoholowych, ale także wszelkich leków, czy też słodyczy w składzie, których znajduje się alkohol. Esperal oddziałuje na metabolizm alkoholu w organizmie, w związku z czym spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu wywołuje silne skutki uboczne, takie jak wymioty, bóle głowy. W normalnych warunkach, kiedy pacjent nie spożywa etanolu, Esperal nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, tym samym można łączyć go z innymi terapiami farmakologicznymi. Jedyną sytuacją, kiedy jest on w jakikolwiek sposób szkodliwy jest obecność alkoholu w organizmie.

Co powinniśmy wiedzieć o odtruwaniu alkoholowym

Należy podkreślić, że fakt odbycia odtruwania alkoholowego nie gwarantuje całkowitego wyjścia z nałogu. Odtruwanie organizmu jest dopiero pierwszym krokiem na drodze osiągania sukcesów przez osobę uzależnioną. Poprzez ten proces organizm zostaje przygotowany do dalszej walki z uzależnieniem, z organizmu zostają wydalone wszelkie toksyny, które pojawiają się w momencie długotrwałego nadużywania substancji alkoholowych. Etanol spożywany w nadmiarze niszczy florę jelitową, zaburza funkcjonowanie gospodarki wodno-elektrolitowej, wypłukuje z organizmu sole mineralne oraz witaminy, np. witaminy z grupy B, potas, magnez, sód. Za pomocą odtruwania, organizm pozbywa się toksyn i zaczyna proces regeneracji dążącego do homeostazy organizmu. Warto zaznaczyć, że za pomocą detoksu skutki wywołane przez Alkoholowy Zespół Abstynencyjny, do których zalicza się nudności, bóle głowy, wymioty, zawroty, drżenie mięśni ustępują znacznie szybciej oraz są słabiej nasilone.

Comments are closed.