Transplantacja Uroda Implantologia stomatologiczna – nowoczesna metoda odbudowy braków w uzębieniu

Implantologia stomatologiczna – nowoczesna metoda odbudowy braków w uzębieniu

implanty zebowe

Braki w uzębieniu są nie tylko nieestetyczne, ale mogą spowodować także problemy zdrowotne. Dlatego najlepiej odbudować je jak najwcześniej, dopóki nie dają o sobie znać. W tym celu najlepiej skorzystać z implantologii stomatologicznej, czyli sprawdzonego rozwiązania, które zapewnia dobre rezultaty.

Czym są implanty zębowe?

Implanty stomatologiczne to powszechny i skuteczny sposób na zastąpienie brakujących zębów, z którego korzysta się już od lat 80. Sprawdzone rozwiązania są najlepsze – nie bez powodu wybierają je tysiące ludzi.

Implanty to wykonane z tytanu wkłady, które umieszcza się chirurgicznie w kości szczęki w miejscu, w którym występują ubytki. Służą one jako kotwica dla zębów zastępczych, takich jak korony lub mosty.

Niewątpliwą zaletą implantów jest to, że wyglądają i są w odczuciu jak naturalne zęby, a przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przetrwać nawet całe życie. Ponadto pomagają zachować otaczającą je strukturę kostną i zapobiegają dalszemu pogarszaniu się stanu kości szczęki, co często wiązałoby się z utratą kolejnych zębów.

Pierwszym krokiem do wszczepienia implantów jest konsultacja z lekarzem dentystą specjalizującym się w implantologii – w celu ustalenia, czy pacjent jest odpowiednim kandydatem do zabiegu. Po konsultacji stomatolog opracuje indywidualny plan leczenia, dzięki któremu zainteresowany znów będzie mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Implanty zębowe – jak wygląda odbudowa braków za ich pomocą?

Gdy pacjent dostanie pozytywną informację o tym, że nadaje się do leczenia za pomocą implantologii stomatologicznej – następnym krokiem jest jego odpowiednie przygotowanie.

Zabieg polega na umieszczeniu tytanowego wkładu w kości szczęki, a potem (zazwyczaj po kilku tygodniach lub miesiącach) przymocowaniu do niego:

  • korony;
  • mostu;
  • protezy.

Wkładka działa jak kotwica dla implantu i pomaga utrzymać go na miejscu nawet podczas gryzienia i żucia. Metoda ta zapewnia większą stabilność niż tradycyjne protezy lub mosty, ponieważ podstawa implantów została zaprojektowana tak, aby pozostać na swoim miejscu bez możliwości przemieszczania się.

Leczenie implantologiczne – czy jest drogie?

Leczenie implantologiczne jest drogim zabiegiem, aczkolwiek należy pamiętać o tym, że daje efekty, które trwają przez całe życie pacjenta. Zazwyczaj cena pojedynczej śruby tytanowej waha się od 1000 do 5000 złotych. Koszty zależne są od indywidualnej wyceny gabinetu dentystycznego.

Implanty zębowe z pewnością spełnią oczekiwania pacjenta – nie bez powodu metoda ta wybierana jest przez klientów od wielu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *