Transplantacja Uroda Jak czyścić aparat ortodontyczny? Wybierz serię GUM® Ortho!

Jak czyścić aparat ortodontyczny? Wybierz serię GUM® Ortho!

aparat ortodontyczny na zebach

Kluczem do skutecznego czyszczenia aparatu ortodontycznego jest systematyczność, skrupulatność i… akcesoria, które pomogą Ci dokładnie myć zęby i zredukują często występujące podczas leczenia dolegliwości. Odpowiednie produkty do higieny jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym – takie jak seria GUM® ORTHO – odpowiadają na wszystkie Twoje potrzeby i wspomagają terapię. Sprawdź, jak ich używać!

Dlaczego warto dokładnie czyścić zęby z aparatem ortodontycznym?

Niestaranne czyszczenie aparatu ortodontycznego i powierzchni zębów może doprowadzić do wielu problemów stomatologicznych. Najważniejsze z nich to:

  • bolesność, opuchlizna i zaczerwienienie dziąseł;
  • krwawienie dziąseł podczas szczotkowania;
  • próchnica wywołana nadmiernym osadzaniem się płytki nazębnej;
  • choroby przyzębia.

Każdą niepokojącą zmianę należy od razu zgłosić swojemu lekarzowi dentyście. Im szybciej zareagujesz, tym większe są szanse na wyleczenie zęba bez szkody dla aparatu ortodontycznego i opóźniania terapii. Pamiętaj jednak, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

GUM® Ortho – Twój zestaw niezbędnych akcesoriów do czyszczenia aparatu

Jeśli nie wiesz czym czyścić aparat ortodontyczny, postaw na sprawdzone rozwiązania i wybierz serię, która została zaprojektowana z myślą o specjalnych potrzebach jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego.

Linia GUM® ORTHO obejmuje produkty, które jednocześnie ułatwiają zachowanie czystości i dbają o zdrowie zębów. W jej skład wchodzi:

  • szczoteczka do czyszczenia aparatu ortodontycznego z włosiem wyciętym w literę V, dzięki czemu umożliwia dokładne oczyszczenie okolic aparatu;
  • innowacyjną szczoteczkę GUM® Soft Picks, która pozwoli szybko usunąć resztki jedzenia z aparatu i dokładnie wyczyszczą trudno dostępne miejsca;
  • nić dentystyczną z wąską przewleczką ułatwiającą łatwe przełożenie nici pod łukiem aparatu ortodontycznego;
  • wosk dentystyczny, za pomocą którego zabezpieczysz ostre lub wystające elementy aparatu i uchronisz śluzówkę jamy ustnej przed podrażnieniami;
  • płyn do płukania jamy ustnej i pastę do zębów, które wzmacniają szkliwo zębów i zapobiegają nadmiernemu osadzaniu się płytki bakteryjnej.

Pasta do zębów GUM® Ortho ma żelową konsystencję, dzięki czemu łatwo rozprowadza się na wszystkich powierzchniach zębów. Ponadto skutecznie, ale delikatnie oczyszcza zęby bez ryzyka zarysowania lub uszkodzenia aparatu ortodontycznego.

Jak czyścić aparat ortodontyczny?

jak czyscic aparat ortodontyczny

Przed przystąpieniem do czyszczenia aparatu ortodontycznego usuń wszystkie elementy ruchome. Następnie użyj szczoteczki z wycięciem. Ustaw ją pod kątem 45 stopni do dziąsła i szczotkuj górną powierzchnię zębów krótkimi pionowymi ruchami. Czynność tę powtórz na powierzchni zębów pod zamkami, a na koniec delikatnie wyszczotkuj sam aparat. Pamiętaj też, by wyczyścić wewnętrzną stronę zębów i powierzchnię żującą zębów trzonowych.

Miejsca wokół zamków aparatu oraz przestrzenie międzyzębowe wyczyść przeznaczoną do tego małą szczoteczką. Możesz również użyć nici dentystycznej. Na koniec wypłucz usta płynem do płukania – dzięki temu usuniesz bakterie także z miękkich tkanek jamy ustnej.

Jak często myć zęby z aparatem? Zdecydowanie częściej niż przed leczeniem ortodontycznym. Warto bardzo dokładnie szczotkować zęby codziennie rano i wieczorem, a także krótko po każdym posiłku. Najlepiej noś ze sobą małą szczoteczkę do czyszczenia przestrzeni zębowych, aby móc szybko usunąć resztki jedzenia także poza domem.

Szczególna troska o higienę jamy ustnej nie tylko sprawi, że po zdjęciu aparatu ortodontycznego Twoje zęby będą zdrowe i mocne, ale też przyspieszy samo leczenie. Zdecydowanie warto się starać!

Comments are closed.