Transplantacja Zdrowie Jak długo trwa odtruwanie organizmu od narkotyków i leków?

Jak długo trwa odtruwanie organizmu od narkotyków i leków?

odtruwanie organizmu

Detoks narkotykowy i alkoholowy to pierwszy etap walki z nałogiem. Bez jego przeprowadzenia trudno porzucić destrukcyjne zachowania, gdyż organizm domaga się, by dostarczyć mu określone substancje. Bez nich pojawiają się przykre objawy głodu. Niektóre z nich mogą prowadzić nawet do omamów lub drgawek, dlatego odtruwanie organizmu zawsze powinno się przeprowadzać pod okiem specjalistów. W przeciwnym razie leczenie uzależnienia nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Dowiedz się, na czym polega detoks narkotykowy i alkoholowy.

Przed rozpoczęciem terapii uzależnień w specjalistycznym ośrodku wielu pacjentów próbuje samodzielnie zakończyć nałóg. Ich próby zwykle kończą się niepowodzeniem, gdyż skutki odstawienia alkoholu lub substancji psychoaktywnych pojawiają się już po kilkunastu godzinach. Im dłużej trwa detoks, tym są bardziej dotkliwe. Zaburzają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i negatywnie wpływają na samopoczucie emocjonalne, powodując urojenia, agresję i inne negatywne zdarzenia.

Odtrucie narkotykowe i alkoholowe – co to takiego?

Jak przebiega detoks narkotykowy lub alkoholowy? Jest to pierwszy etap terapii w ośrodku leczenia uzależnień. Odtrucie narkotykowe Warszawa lub detoks alkoholowy polegają na czyszczeniu organizmu z wszelkich niepożądanych związków. Detoks oznacza, że pacjent nie otrzymuje żadnych narkotyków lub alkoholu i odczuwa wszystkie skutki nagłego odstawienia szkodliwych substancji. Detoksykacja organizmu pod okiem lekarzy umożliwia korzystanie z leków, które łagodzą skutki odstawienia. Dzięki nim pacjent nie odczuwa bólu lub objawów psychicznych, co ułatwia mu przejście przez detoks. Bez leków niwelujących wymioty i mdłości, psychozę lub napady padaczkowe trudno poradzić sobie ze skutecznym odtruciem.

Odtrucie narkotykowe Warszawa – czas trwania a przyjmowane substancje psychoaktywne

Wybierając się na detoks narkotykowy Warszawa, powinno się być cierpliwym. Trudno przewidzieć, jak długo będzie trwać. Wiele zależy od tego, jakie substancje psychoaktywne stosował pacjent, ile ich zażywał dziennie oraz jak długo trwało uzależnienie. Niektóre narkotyki powodują poważne spustoszenie w organizmie już po kilku miesiącach. Inne substancje uzależniają znacznie wolniej. Szacunkowy czas trwania detoksu można określić dopiero po szczegółowym wywiadzie z pacjentem. Lekarz poznaje stosowane przez niego narkotyki lub dopalacze, a także ogólny stan zdrowia pacjenta. Dzięki temu dobiera rodzaj leków, które przyczynią się to podniesienia skuteczności terapii odwykowej i detoksu. Jeśli w trakcie trwania odtrucia dochodzi do pogorszenia stanu pacjenta, lekarz może zmienić stosowane preparaty lub wydłużyć czas trwania detoksu.

Odtrucie alkoholowe – jak długo trwa?

W przeciwieństwie do detoksu narkotykowego odtrucia alkoholowe są łatwiejsze do przeprowadzenia ze względu na mniej destrukcyjny wpływ alkoholu na organizm. Odtruwanie alkoholowe może jednak trwać wiele tygodni, zwłaszcza gdy alkoholik pił nałogowo przez kilkanaście lat lub więcej. W leczeniu uzależnień ważne jest pozytywne nastawienie pacjenta, dlatego powinien od razu przygotować się na długą, wielotygodniową terapię i odtrucie. Detoks ograniczy chęć sięgnięcia po alkohol i pomoże na nowo nauczyć się funkcjonować bez sięgania po mocne trunki. Leczenie uzależnień od alkoholu może być krótkie i efektywne, jeśli pacjent uzależnił się od słabych trunków, a nałóg trwał jedynie kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *