Transplantacja Zdrowie Jak wygląda przebieg badania USG w Warszawie?

Jak wygląda przebieg badania USG w Warszawie?

usg warszawa

Badanie USG, które nazywane jest również ultrasonografią, można wykonywać wiele razy, nawet w krótkich odstępach czasu. Pozwala ono lekarzowi bezboleśnie i szybko zapoznać się z całym organizmem pacjenta. Obecnie jest to najnowocześniejsza technika medycyny, która w łatwy sposób umożliwia przeprowadzenie diagnostyki całego ciała człowieka. Na podstawie uzyskanych wyników można zastosować konkretne leczenie i profilaktykę albo odstąpić od już rozpoczętej terapii.

Co to takiego badanie USG jamy brzusznej?

USG brzucha jest specjalnym badaniem obrazowym, dzięki któremu można dokładnie zobaczyć wielkość oraz kształt narządów człowieka. Lekarz jest w ten sposób w stanie sprawdzić, jaka jest kondycja trzustki, nerek oraz wątroby, a także wykryć czy powstały jakieś nieprawidłowości w postaci zgrubień albo guzów.U kobiet w ciąży badanie to pozwala zajrzeć przez powłoki brzuszne do wnętrza macicy, aby lekarz, który odpowiedzialny jest za prowadzenie ciąży, mógł prawidłowo ocenić czy płód dobrze się rozwija albo czy doszło do jakichś komplikacji.

W jaki sposób przygotować się do badania USG w Warszawie?

Zawsze, kiedy otrzymamy skierowanie na USG jamy brzusznej, to udzielone zostaną nam wskazówki dotyczące tego, aby już kilka dni przed terminem wizyty nie spożywać żadnych ciężkostrawnych posiłków oraz takich, które powodują nadmierne wytwarzanie się gazów. Jest to niesamowicie istotne, ponieważ obraz mógłby być niewyraźny i lekarz musiałby powtarzać całe badanie od nowa.Kiedy mamy badanie USG rano to powinniśmy wybrać się na nie na czczo. Natomiast na południe można zjeść posiłek, ale tylko lekkostrawny. Ważne jest również to, aby przed badaniem nie palić papierosów, ponieważ dym będzie zniekształcał obraz.Godzinę przed wizytą w gabinecie należy wypić około litr niegazowanej wody mineralnej, ponieważ pęcherz powinien być wypełniony podczas badania. W niektórych przypadkach lekarz zleci zażycie środka przeczyszczającego wieczorem, dzień przed badaniem.

Badanie USG brzucha – gwarancje i certyfikaty.

Wybierając się na badanie USG jamy brzusznej po raz pierwszy raz w życiu, możemy zadawać lekarzowi różne pytania na temat jego doświadczenia, a nawet poprosić o okazanie stosownych certyfikatów. Pacjent zawsze ma prawo do tego, aby upewnić się, że ultrasonografię wykona specjalista.Bardzo ważne jest, aby korzystać tylko z usług sprawdzonych specjalistów, ponieważ na terenie naszego kraju status osób wykonujących badanie USG nie został jasno określony przepisami prawa. Dlatego też każdy, kto zakupi sobie taką aparaturę i uzyska dyplom lekarski, może otworzyć gabinet i przyjmować pacjentów.Warto więc zdecydować się na badanie w renomowanych placówkach, takich jak np. REX MEDICA, gdzie lekarze uzyskali certyfikaty PTU po wielu zajęciach praktycznych i wykładach. Mamy bowiem wtedy pewność, że nasze zdrowie oddajemy w ręce zawodowców.Dokumenty świadczące o specjalizacji nie są wydawane na całe życie, ponieważ trzeba przynajmniej raz na 5 lat odbyć nowe kursy w tym zawodzie. Dlatego też warto zwrócić uwagę na certyfikaty zawieszone na ścianie u lekarza, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że osoba, u której się badamy jest profesjonalistą i z pewnością uzyskamy właściwy plan leczenia.

Comments are closed.