Transplantacja Na czasie E recepty — jakie kroki podjąć kiedy podejrzewamy u siebie hemoroidy?

E recepty — jakie kroki podjąć kiedy podejrzewamy u siebie hemoroidy?

erecepty jakie kroki podjac kiedy podejrzewamy u siebie hemoroidy

Istnieje wiele różnych opcji leczenia hemoroidów, w zależności od rodzaju hemoroidów i nasilenia objawów. Unikanie zaparć jest często kluczem do zapobiegania i leczenia hemoroidów. Proste zmiany w diecie i stylu życia mogą pomóc zmniejszyć objawy hemoroidów. Niejednokrotnie będziemy jednak skazani na leki przepisane na podstawie e recepty, czy zabiegi, które pozwolą pożegnać problem z nimi raz na zawsze.

Czy dieta w przypadku hemoroidów ma znaczenie?

Jak najbardziej tak! Spożywanie diety bogatej w błonnik może sprawić, że stolce będą bardziej miękkie i łatwiejsze do oddania, zmniejszając potrzebę wysiłku podczas wypróżniania. Błonnik znajduje się w owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych, fasoli, orzechach i nasionach.

Diagnoza

Lekarz prawdopodobnie zapyta o historię medyczną danej osoby i przeprowadzi badanie fizykalne oraz inne testy w celu sprawdzenia hemoroidów. Zbada obszar otaczający odbyt pod kątem hemoroidów zewnętrznych, co obejmuje poszukiwanie:

 • Guzków,
 • Małych rozdarć w odbycie,
 • Podrażnionej skóry,
 • Wypadniętych hemoroidów wewnętrznych.

W celu zdiagnozowania hemoroidów wewnętrznych mogą oni również wykonać cyfrowe badanie odbytu. Polega ono na ręcznym badaniu odbytu przy pomocy nasmarowanego palca w rękawiczce w celu sprawdzenia obecności krwi, wrażliwości i guzków.

Jeśli lekarz nie znajdzie hemoroidów wewnętrznych podczas cyfrowego badania odbytu, może użyć małego urządzenia zwanego anoskopem, aby sprawdzić wyściółkę odbytu i odbytnicy. Może być w stanie zobaczyć wewnętrzne hemoroidy jako wybrzuszenia przez urządzenie.

Środki na hemoroidy, które można wypróbować samodzielnie w domu

Istnieje kilka kroków, które można podjąć w domu, aby złagodzić dyskomfort spowodowany przez hemoroidy:

 • Kąpiel nasiadowa dwa do trzech razy dziennie przez 15 do 20 minut — usiądź w ciepłej wodzie, zakrywając tylko biodra i pośladki. Może to pomóc zmniejszyć swędzenie i podrażnienie,
 • Użyj okładów z lodu, aby złagodzić obrzęk i ból,
 • Nie naciskaj zbyt mocno ani nie wysilaj się podczas oddawania stolca,
 • Oczyść odbyt po każdym wypróżnieniu, delikatnie poklepując (a nie wycierając) zwilżonymi płatkami kosmetycznymi, takimi jak chusteczki dla niemowląt. Używanie twardego, suchego papieru toaletowego, który może zawierać substancje zapachowe, może powodować dalsze podrażnienia,
 • Siadaj na poduszkach zamiast na twardych powierzchniach, aby zmniejszyć obrzęk hemoroidów i zapobiec powstawaniu nowych,
 • W razie potrzeby zażywaj dostępne bez e recepty leki przeciwbólowe.

Kilka popularnych leków obejmuje:

 • Tlenek cynku

Kremy zawierające tlenek cynku mogą pomóc w łagodzeniu podrażnień. Może być to skuteczna opcja w łagodzeniu swędzenia odbytu, które może być związane z hemoroidami.

 • Oczar wirginijski

Eksperci twierdzą, że środki ściągające, takie jak oczar wirginijski, mogą zapewnić tymczasową ulgę.

 • Krem sterydowy

Są powszechnie stosowane w leczeniu hemoroidów. Mogą one pomóc zmniejszyć stan zapalny, ale mogą uszkodzić skórę, jeśli są stosowane zbyt długo.

Osoba cierpiąca na problemy z hemoroidami, powinna porozmawiać z lekarzem, jeśli objawy nie ulegną poprawie po stosowaniu tych środków przez tydzień. Być może będzie konieczne wprowadzenie silniejszych leków, które dostępne są tylko na podstawie e recepty.

Hemoroidy są powszechne, dotykając sporo dorosłych w wieku powyżej 50 lat. Chociaż objawy mogą być bolesne, często ustępują po kilku dniach leczenia domowego. Zmiany w stylu życia mogą również pomóc w zapobieganiu hemoroidom. Jeśli objawy hemoroidów utrzymują się po 1. tygodniu lub wystąpią powikłania, dana osoba może wymagać leczenia i mocniejszych leków przypisanych przez lekarza na podstawie e recepty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *