Transplantacja Uroda Jakie zabiegi przywrócą twarzy młody wygląd?

Jakie zabiegi przywrócą twarzy młody wygląd?

odmładzanie twarzy

Skóra twarzy narażona jest na wiele różnych niekorzystnych czynników zewnętrznych. To ona też najszybciej wykazuje oznaki starzenia. Dostępnych jest wiele zabiegów, które pozwolą odmłodzić cerę.

Mezoterapia igłowa odmładzająca twarz i mikronakłuwanie skóry

Wiele osób decyduje się na zabieg mezoterapii igłowej, przeprowadzany w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej. Na czym polega mezoterapia? Jest to zabieg, podczas którego skóra twarzy jest nakłuwana w wielu miejscach. W nakłucia wprowadzane są substancje takie jak kolagen do twarzy czy kwas hialuronowy, dbający o jej nawilżenie. W mezoterapii podawane są do skóry prawdziwe koktajle substancji odżywczych. Dużą zaletą tej metody jest możliwość precyzyjnego działania na problemy skóry. Mezoterapia świetnie sprawdza się jako metoda walki ze zmarszczkami mimicznymi, w widoczny sposób odmłodzi i rozjaśni cerę.

Podobną metodą, również bardzo popularną jest mikronakłuwanie skóry przy użyciu urządzenia Dermapen. Pulsujące maleńkie igły są w stanie wprowadzić w głąb skóry różne preparaty, które oddziałują na ujędrnianie, uelastycznienie czy rozjaśnienie cery. Już po jednej sesji zmarszczki są mniej wyraźne. Wyrównuje się też koloryt – cera odzyskuje młodzieńczy, zdrowy blask. Mikronakłuwanie skóry ma wiele zastosowań. Sprawdzi się nie tylko jako działanie przeciwzmarszczkowe, ale również w walce z bliznami – tymi potrądzikowymi, ale również powstających po operacjach czy zabiegach.

Wolumetria twarzy

Jednym z problemów, z którymi boryka się cera dojrzała jest opadnięcie owalu twarzy. Jest to widoczne szczególnie w obszarze kości żuchwy. Popularnym zabiegiem, który pozwala wyrównać kontur twarzy, ujędrnić skórę, a dodatkowo – spłycić zmarszczki, jest wolumetria twarzy. Do jej wykonania wykorzystuje się kwas hialuronowy, albo własny tłuszcz pacjenta. Wolumetria nazywana jest często liftingiem bez użycia skalpela. Jędrna i elastyczna skóra od razu odejmuje twarzy co najmniej kilka lat.

Podanie do skóry osocza bogatopłytkowego

Zabiegiem spopularyzowanym przez celebrytów w mediach społecznościowych jest podanie do skóry osocza bogatopłytkowego. Inaczej nazywa się tę procedurę „wampirzym liftingiem” z uwagi na fakt, że skóra „pije” preparat. Jak jest on pozyskiwany? Otrzymuje się go z krwi pacjenta, przeprowadzając odwirowanie płynu, tak aby uzyskać aktywne trombocyty. Działają one na skórę w taki sposób, że stymulują syntetyzowanie w niej kolagenu, fibroblastów czy komórek macierzy, czyli tych wszystkich elementów, które sprawiają, że cera jest młoda. Stymulacja ta ma szczególne znaczenie w przypadku cery dojrzałej, ponieważ wspomnianych substancji w skórze zaczyna brakować coraz bardziej wraz z wiekiem. Dzięki poprawie mikrokrążenia w skuteczniejszy sposób są też dostarczane do skóry składniki odżywcze, „wampirzy lifting” nie tylko więc odmładza skórę, ale również oddziałuje profilaktycznie.

W ofercie gabinetów kosmetycznych znaleźć można sporo różnego rodzaju zabiegów, których efekty często widoczne są już po jednej sesji. Warto skonsultować się ze specjalistą, który dobierze odpowiednie preparaty i doradzi ile sesji potrzebuje nasza skóra, aby rezultat był dugotrwały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *