Transplantacja Uroda Kiedy warto zapisać się na zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?

Kiedy warto zapisać się na zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?

laseroterapia

Laseroterapia z roku na rok staje się coraz popularniejszą metodą walki ze starzeniem się skóry. Z zabiegów laserowych najchętniej korzystamy jesienią i wiosną, aby przywrócić skórze blask oraz zniwelować jej defekty. Laser frakcyjny świetnie sprawdza się m. in. do redukcji zmarszczek, przebarwień, a także blizn i rozstępów. Jego zastosowanie stymuluje syntezę kolagenu, pozwalając na nadanie twarzy bardziej młodzieńczego, atrakcyjnego wyglądu.

Jak działa laseroterapia? Jakie problemy można za jej pomocą zredukować?

Laseroterapia to uznany, skuteczny sposób walki z oznakami starzenia się skóry. Pierwsze symptomy utraty jędrności i jakości cery dostrzegamy już w okolicach 30. roku życia, kiedy na naszej skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki, owal twarzy zaczyna opadać, a cera traci swój młodzieńczy blask i równomierny koloryt. Jest to doskonały moment, aby wspomóc jej naturalną zdolność do regeneracji i naprawy specjalistycznymi metodami. Jedną z nich jest laser frakcyjny, którego promieniowanie dociera aż do samej skóry właściwej i skutecznie stymuluje produkcję nowego kolagenu.

Laseroterapia świetnie sprawdza się nie tylko do walki z pierwszymi oznakami starzenia, ale także jest polecana dla osób dojrzałych, które chcą odświeżyć swój wygląd oraz zredukować widoczne zmarszczki, plamy starcze i inne defekty. Laser frakcyjny poprawia elastyczność skóry, zagęszcza ją i ujędrnia, przez co możemy uzyskać widoczne efekty odmłodzenia, niemożliwe do osiągnięcia samymi kosmetykami. Co więcej, pozytywne efekty laseroterapii są widoczne już po pierwszych zabiegach – laseroterapia, aby była skuteczna, powinna być wykonywana w seriach. Laser frakcyjny jest polecany także osobom borykającym się z bliznami potrądzikowymi, pourazowymi, przebarwieniami, a także z rozstępami.

laseroterapia

Jak działa laser frakcyjny? Czy zabieg jest bolesny?

Zabiegi z zakresu laseroterapii warto wykonywać w sprawdzonych klinikach, które pracują na wysokiej jakości sprzęcie. Laser frakcyjny w Gdańsku jest dostępny w Centrum Medycznym Tartaczna 2, w której za zabiegi odpowiadają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej. Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad i dostosowuje parametry zabiegu do jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego obywa się po uprzednim znieczuleniu skóry specjalnym kremem, przez co jest bezbolesny i komfortowy.

Najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu serii zabiegów. Ich optymalną liczbę oraz częstotliwość dobiera lekarz do indywidualnych potrzeb pacjenta. Po laseroterapii bardzo ważna jest także właściwa pielęgnacja domowa. Przez kilka dni po zabiegu na skórze utrzymuje się zaczerwienienie, strupki, może wystąpić także złuszczanie się martwego naskórka – skórę należy więc pielęgnować delikatnymi kosmetykami o działaniu regenerującym, przyspieszającym gojenie, a także pamiętać o stosowaniu wysokiej ochrony przeciwsłonecznej. Korzystając z usług sprawdzonej kliniki wszystkie informacje na temat dbania o cerę między zabiegami uzyskamy w czasie wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *