Transplantacja Na czasie Limity stężenia alkoholu we krwi na całym świecie

Limity stężenia alkoholu we krwi na całym świecie

alkomatprox

Jeśli chodzi o picie alkoholu i prowadzenie samochodu, większości ludzi przychodzi na myśl słowo „odpowiedzialność”. Podczas gdy prawie każdy kraj na świecie mocno zniechęca do picia i prowadzenia pojazdów, nie wszystkie mają limity stężenia alkoholu we krwi, które są tak surowe, jak inne. W rzeczywistości, niektóre kraje nie mają w ogóle ustalonego limitu stężenia alkoholu we krwi, podczas gdy inne kraje mają raczej wysokie maksymalne limity stężenia alkoholu we krwi w porównaniu z innymi krajami na świecie. W każdym razie, posiadanie wyznaczonego kierowcy lub przebywanie w miejscu, z którego można bezpiecznie wrócić do domu po spożyciu alkoholu, jest zawsze wskazane, gdy wychodzisz z przyjaciółmi, kolegami lub kimkolwiek innym po pracy. Poniższa lista limitów stężenia alkoholu we krwi na całym świecie powinna pomóc Ci w podjęciu bardziej świadomych decyzji następnym razem, gdy będziesz wychodził z przyjaciółmi i będziesz chciał utrzymać niskie ryzyko złapania za kierownicą po spożyciu alkoholu.

Łatwo założyć, że istnieje uniwersalny standard dotyczący tego, ile alkoholu można wypić przed jazdą, ale rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana. Każdy kraj ma swoje własne prawa, przepisy, kary i mity dotyczące picia i prowadzenia pojazdów. W tym artykule badamy limity stężenia alkoholu we krwi (BAC) na całym świecie oraz to, czy są one skuteczne w ograniczaniu prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o stężeniu alkoholu we krwi, a także o tym, co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz pić i prowadzić samochód w dowolnym miejscu na świecie.

Co to jest BAC?

Stężenie alkoholu we krwi lub BAC jest miarą ilości alkoholu w twoim krwiobiegu. BAC jest zwykle wyrażane jako procent alkoholu we krwi w jednostkach masy na objętość, najczęściej miligramach alkoholu na 100 mililitrów krwi lub gramach alkoholu na 100 mililitrów krwi. W większości krajów limity BAC są definiowane jako procent alkoholu we krwi w ciągu dwóch godzin od spożycia jednego standardowego drinka. Istnieją inne definicje BAC, takie jak BAC mierzone po upływie 8 godzin od ostatniego drinka, BAC mierzone po upływie 2 godzin i 50 minut od ostatniego drinka, BAC mierzone po upływie 75 minut od ostatniego drinka oraz BAC mierzone po upływie godziny od ostatniego drinka. Ponieważ BAC jest inny dla każdej osoby i zależy od wielu zmiennych, takich jak waga, płeć, metabolizm i co zostało zjedzone, poniższe limity BAC są ogólnymi szacunkami.

Ogólne wskazówki dotyczące spożywania alkoholu przez kierowców

Nie ma uniwersalnej zasady dotyczącej tego, ile alkoholu można wypić przed prowadzeniem samochodu. Zamiast tego powinieneś znać limity stężenia alkoholu we krwi (BAC) w kraju, w którym prowadzisz samochód, i starać się pozostać poniżej nich. Należy pamiętać, że picie alkoholu upośledza również zdolność oceny sytuacji, refleks i zdolność reagowania, więc nie należy pić i prowadzić. Może Ci się wydawać, że jesteś wystarczająco trzeźwy, aby prowadzić samochód, ale badania pokazują, że większość ludzi nie docenia tego, jak bardzo są osłabieni po spożyciu alkoholu.

alkomat policyjny iblow

Kraje z surowymi limitami BAC

W wielu krajach limity BAC są znacznie niższe niż w niektórych częściach świata. W Australia, Chiny, Filipiny, Finlandia, Izrael, Kambodża, Kirgistan, Peru, RPA, Salwador, Tajlandia Limity BAC 0,05%.

Kraje o stosunkowo wysokich limitach BAC

W wielu krajach limity BAC są wyższe niż w niektórych częściach świata. Limity BAC w Gwatemala, Kanada, Kenia, Malezja, Meksyk 0,08%.

Spójrzmy, jak wygląda limit dopuszczalnego stężenia alkoholu we krwi na świecie.

0,0 promila – Armenia, Azerbejdżan, Brazylia, Etiopia, Gruzja, Kolumbia, Nepal, Panama, Rosja.

0,3 promila – Indie, Japonia, Turkmenistan, Urugwaj.

0,5 promila – Argentyna, Australia, Chiny, Filipiny, Finlandia, Izrael, Kambodża, Kirgistan, Peru, RPA, Salwador, Tajlandia, Turcja, Wenezuela.

0,7 promila – Boliwia, Ekwador, Honduras.

0,8 promila – Gwatemala, Kanada, Kenia, Malezja, Meksyk, Nikaragua, Nowa Zelandia, Paragwaj, Singapur, USA, Zimbabwe.

Wnioski.

Kierowcy, którzy podróżują za granicę, mogą chcieć sprawdzić limity BAC w krajach, które odwiedzają. Dzięki temu będą wiedzieli, kiedy powinni przestać pić i zacząć szukać podwózki do domu. Kierowcy, którzy pili, mogą skorzystać z kalkulatorów BAC, aby oszacować, jakie stężenie alkoholu we krwi mogą mieć w danym momencie. Może to pomóc im w podjęciu lepszych decyzji o tym, kiedy należy przestać pić i zacząć ponownie prowadzić samochód. Wiele smartfonów jest wyposażonych w kalkulatory BAC, które kierowcy mogą wykorzystać do obliczenia stężenia alkoholu we krwi w dowolnym momencie. Kalkulatory BAC dla smartfonów można również pobrać z internetowych sklepów z aplikacjami.

 Kalibracja alkomatu Alkopatrol

Kierowcy, którzy pili, mogą również korzystać z urządzeń śledzących stężenie alkoholu we krwi, aby monitorować stężenie alkoholu we krwi w czasie i podejmować lepsze decyzje dotyczące momentu zaprzestania picia i ponownego rozpoczęcia jazdy. Urządzenia śledzące stężenie alkoholu we krwi można pobrać z internetowych sklepów z aplikacjami. Bądź na bieżąco z przepisami dotyczącymi BAC w krajach, które odwiedzasz, i staraj się nie przekraczać limitów BAC. Pomoże Ci to w podjęciu lepszych decyzji o tym, kiedy przestać pić i ponownie zacząć prowadzić samochód.

Warto posiadać swój alkomat elektrochemiczny, by mieć dokładny odczyt promili, jednak należy pamiętać, że kalibracja alkomatu to czynność niezbędna do jego prawidłowego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *