Transplantacja Uroda Odżywki do włosów – na co należy zwracać uwagę?

Odżywki do włosów – na co należy zwracać uwagę?

odżywki do włosów

Która kobieta nie marzy o pięknych, lśniących, miękkich i pełnych witalności włosach? Aby uzyskać taki efekt, niezwykle istotne jest wdrożenie pełnej i kompleksowej pielęgnacji. Wiele z nas często poddaje się już na samym starcie. Samo dobranie odpowiedniego szamponu jest niewystarczające – istotne są również dalsze kroki, uzupełniające proces oczyszczania skóry głowy. To właśnie dzięki nim, będziemy w stanie uzyskać spektakularny efekt, zapewniając naszym włosom należytą ochronę. Doskonałym uzupełnieniem codziennej rutyny są odżywki do włosów. To właśnie dzięki ich regularnemu i właściwemu stosowaniu, będziemy mogli uporać się z wieloma problemami, które dotykają nasze włosy.

Odżywki do włosów – rodzaje

Wprowadzając podział odżywek, można wziąć pod uwagę naprawdę wiele kryteriów. Najczęściej wyróżnia się segmentację odżywek na te, przeznaczone do włosów suchych, farbowanych, pozbawionych blasku, zniszczonych, osłabionych, normalnych, przetłuszczających się, czy łamliwych. Wachlarz jest naprawdę szeroki, więc bez problemu znajdziemy adekwatny ratunek na aktualny problem. Podziału można również dokonać skupiając się na działaniu. W tym przypadku obejmuje on odżywki do włosów proteinowe, emolientowe oraz humektantowe i polega na rozważnym dostarczaniu włosom odpowiednich substancji.

Jakie odżywki do włosów wybrać?

Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniego produktu, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: jaka odżywka do włosów będzie dla mnie najlepsza?
Jeżeli Twoje włosy są szorstkie i zniszczone przez częste prostowanie czy kręcenie oraz pozbawione energii, wybierz odżywki do włosów, zawierające proteiny. Ich stosowanie zregeneruje pasma i wzbogaci je o brakujące składniki, które mają za zadanie wspomóc odbudowę struktury włosa, zwiększyć wytrzymałość i przede wszystkim je zregenerować. Do protein zaliczamy m.in. kolagen, kreatynę oraz jedwab.
Emolienty z kolei dedykowane są posiadaczkom włosów suchych. Ich zadaniem jest nawilżenie, nadanie pasmom gładkości i miękkości. Dzięki stosowaniu produktów, zawierających emolienty, włosy stają się bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, w tym na szkodliwe promieniowanie UV. Do tych składników zaliczamy: oleje, np. kokosowy czy arganowy, woski, silikony, parafina czy lanolina. Dzieli się je na mocno działające oraz delikatne.
Jeśli Twoim włosom brakuje solidnej dawki nawilżenia, zwróć uwagę na produkty zawierające humektanty. Ich rolą jest przyciąganie cząsteczek wody, a następnie magazynowanie jej w strukturze włosa. Używanie odżywki do włosów z tym składnikiem wymaga równoczesnego stosowania emolientów. Używany samodzielnie może spowodować suchość skóry i napuszenie włosów. Wśród najpopularniejszych humektantów wyróżnia się: aloes, glicerynę, mocznik, kwas hialuronowy oraz miód.

Ważne jest, aby wszystkich tych składników używać z rozwagą i zbilansowaniem. Nadmiar któregokolwiek z nich, może przynieść odwrotny rezultat i negatywnie wpłynąć na finalny wygląd naszej fryzury. Należy również dobrze określić porowatość włosów i odpowiednio dostosować kosmetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *