Transplantacja Uroda Plastyka powiek – najważniejsze informacje dotyczące tego zabiegu

Plastyka powiek – najważniejsze informacje dotyczące tego zabiegu

plastyka powiek

Plastyka powiek to procedura, na którą decydują się osoby niezadowolone z wyglądu swoich powiek. Czasami zdarza się tak, że skóra w tym obszarze jest faktycznie wiotka i przez to mamy do czynienia z jej opadaniem. Dla niektórych ludzi będzie to niekomfortowe tylko pod względem estetycznym – a inni mogą mieć przez to nawet trudności z widzeniem.

Powód, dla którego decydujemy się na taki zabieg nie ma znaczenia – to nasz wybór i nasza decyzja. Jeśli potrzebna Ci plastyka powiek Warszawa jest miejscem, gdzie zapiszesz się na nią bez większych kłopotów.

Musimy jednak w pierwszej kolejności uświadomić sobie, że nadmiar skóry i tłuszczu zostaje tutaj usunięty przez chirurga – jest to więc taka procedura, która na pewno na jakiś czas utrudni nam nasz dotychczasowy tryb życia. Przez zabiegiem trzeba zdawać sobie sprawę z zaleceń pooperacyjnych, kosztów plastyki powiek i potencjalnych skutków ubocznych.

Niektóre z przydatnych informacji

Plastyka powiek przeprowadzona zostanie w znieczuleniu miejscowym, więc ból pojawi się tutaj dopiero później – a każdy pacjent może radzić sobie z nim trochę inaczej. Lekarz doradzi nam na pewno, z jakich tabletek przeciwbólowych możemy korzystać, jeśli będzie nam to faktycznie potrzebne. W trakcie zabiegu chirurg dokona nacięcia bruzdy powiekowej i następnie przystąpi on do usuwania zbędnej skóry i niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. Na zakończenie zostanie nam założony szew – a celem lekarza będzie ukrycie blizny w fałdzie powiekowej. Najczęściej po jakimś czasie staje się ona zupełnie niewidoczna.

Jeżeli chodzi o efekty to pacjent musi na nie poczekać przez przynajmniej 3 miesiące – dopiero wtedy można tak naprawdę ocenić, jak wygląda teraz nasza powieka. Jednak już po około dwóch tygodniach schodzi opuchlizna i powieki przestają być posiniaczone – wtedy też zauważymy już jakąś różnicę. Sam fakt usunięcia nadmiaru skóry już na pewno wiele zmienia.

Ważne zalecenia

Najczęściej skutki uboczne plastyki powiek występują u tych osób, które zdecydowały się zignorować zalecenia lekarskie – co jest oczywiście dużym błędem. Kobiety przez jakiś czas powinny na pewno zrezygnować z makijażu – nie można też się opalać i mocno nadwyrężać. Pomimo, iż zabieg ten trwa mniej niż 2 godziny – trzeba traktować go poważnie, bo na naszej twarzy znajduje się teraz przecież świeża rana.

 

W nocy przez jakiś czas będziemy zmuszeni spać na plecach – najlepiej jednocześnie dbając też o to, aby nasza głowa znajdowała się wyżej niż klatka piersiowa. Możemy też korzystać ze specjalnych kompresów, których zadaniem jest chłodzenie wybranego obszaru na ciele. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *