Transplantacja Zdrowie Prywatne pakiety medyczne

Prywatne pakiety medyczne

Prywatne pakiety medyczne

Pakiety medyczne to usługa, która pozwala na płatne korzystanie z usług zdrowotnych w prywatnych placówkach na bardzo dobrych warunkach. Jest to oferta kierowana zarówno do osób, które w ogóle nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego oraz dla tych, dla których państwowa opieka medyczna wydaje się być niewystarczająca.

Na czym polegają prywatne pakiety medyczne?

Pakiet medyczny to taka usługa, gdzie co miesiąc opłaca się z góry ustalony abonament w ramach którego w zależności od wybranego wariantu otrzymuje się wizyty lekarskie, badania i zabiegi. Takie pakiety oferują głównie duże sieci medyczne, które stworzyły swoje placówki w wielu miejscach w kraju, dzięki czemu jest do nich łatwy dostęp. Pakiety mogą występować w bardzo wielu odmianach. Mogą to być pakiety firmowe, dla rodzin, seniorów czy pacjentów typu VIP. Pakiety różnią się między sobą cenami i zakresem usług. Najtańsze w nich dostępne są już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Oczywiście im droższy pakiet tym szerszy zakres dostępnych wizyt, badań i usług dodatkowych. Pakiety najdroższe zwykle tym różnią się od tych podstawowych, że w ich ramach można liczyć na wizyty domowe, zabiegi rehabilitacyjne oraz pełną opiekę stomatologa.

Dlaczego warto postawić na pakiety medyczne?

Wśród nabywców pakietów medycznych znajdziemy dość dużą grupę osób, które wykupują je, dlatego, że nie mają innego tytułu do ubezpieczenia. Są to na przykład osoby pracujące w oparciu o umowy cywilnoprawne. Gdyby taka osoba chciała wykupić dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w NFZ musiałaby ponieść dużo wyższy koszt. Pakiety medyczne to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które cenią swój czas. Tutaj wizyty można rezerwować online i terminy są naprawdę krótkie. Nie trzeba też przejmować się takimi formalnościami jak skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. W takich prywatnych placówkach pacjent z pewnością dużo szybkiej niż w państwowych przychodniach dostanie się do takich obleganych specjalistów jak neurolog, gastrolog czy nefrolog.

Comments are closed.