Transplantacja Uroda Przeszczep tłuszczu – szkolenie dla lekarzy

Przeszczep tłuszczu – szkolenie dla lekarzy

przeszczep tłuszczu

Chirurgia plastyczna oraz medycyna estetyczna zyskują na coraz większej popularności. Jednym z częściej wykonywanych zabiegów jest m.in. przeszczep tłuszczu, który stanowi naturalny i bezpieczny wypełniacz. Jednak aby efekt zabiegu był zadowalający dla pacjenta, lekarz musi posiadać odpowiednią wiedzę oraz umiejętności manualne.


Przeszczep tłuszczu – co to takiego?

Przeszczep tłuszczu – lipotransfer – to zabieg, który polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała i przeniesieniu jej w pożądany przez pacjenta obszar. Miejsca, z których najczęściej pobierana jest tkanka tłuszczowa, to m.in. fałd na brzuchu lub udo. Tkanka tłuszczowa stanowi najbardziej naturalny i bezpieczny wypełniacz. Co więcej, wraz z tłuszczem przeszczepiane są komórki macierzyste, które odpowiadają za silne ujędrnienie skóry oraz jej znaczące odmłodzenie. Zabieg najczęściej wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Znieczulenie miejscowe stosuje się w przypadku mniej rozległych zabiegów. Nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej lub odrzucenia przeszczepu. Przeszczep tłuszczu daje możliwość trwałej poprawy wyglądu.

Szkolenie z lipotransferu dla lekarzy

Aby świadczone usługi były na jak najwyższym poziomie, lekarze mogą skorzystać z oferty szkolenia z przeszczepu tłuszczu. Szkolenie przeznaczone jest nie tylko dla początkujących, ale również dla tych, którzy chcą ciągle rozwijać swoje umiejętności manualne. Warunkiem koniecznym, który zezwala na uczestnictwo w szkoleniu jest ważne PWZ. Szkolenie z przeszczepu tłuszczu obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. Uczestnicy mają możliwość wykonywania zabiegu na własnej modelce.
Szkolenie ma na celu zachęcić lekarzy do rozwijania swoich umiejętności – technicznych oraz interpersonalnych. Uczestnicy zostaną bardzo dokładnie zapoznani z tematem przeszczepu tłuszczu, a następnie każdy z nich przystąpi do wykonania zabiegu. Bardzo ważne jest zaangażowanie, skupienie oraz chęć nauki, ponieważ lipotransfer należy do zabiegów bardzo precyzyjnych i wymagających cierpliwości.

Uczestnictwo w szkoleniu niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim lekarze nabywają praktycznych umiejętności przeszczepu tłuszczu, a także uczą się metod łączenia przeszczepu tłuszczu z innymi zabiegami. Szkolenie przeprowadza się indywidualnie lub w bardzo małych grupach tak, aby każdy uczestnik miał szansę przeprowadzić zabieg oraz porozmawiać z prowadzącymi. Każdy lekarz, który ukończy szkolenie otrzymuje certyfikat potwierdzający poznanie technik lipotransferu. Ilość miejsc jest ograniczona.

Jak wygląda szkolenie?

Dzień szkolenia jest bardzo dokładnie rozplanowany przez lekarza szkolącego. W pierwszej kolejności przeprowadzana jest część teoretyczna, podczas której uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi informacjami – przeciwwskazania do wykonania zabiegu, potrzebne narzędzia oraz dokumentacja medyczna.

Natomiast część praktyczna polega na przygotowaniu stanowiska pracy oraz pola zabiegowego – zasady aseptyki. Uczestnicy sporządzają rozwtór Kleina – znieczulenie stosowane podczas pobierania tłuszczu, oraz pozyskują tkankę tłuszczową. Szkolenie obejmuje również przygotowanie tłuszczu do wolumetrii i regeneracji. Lekarz szkolący przekazuje techniki wypełniania kaniulą ubytków tkanki oraz mówi o sposobie radzenia sobie z ewentualnymi powikłaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *