Transplantacja Uroda Przeszczep włosów, a naturalny wygląd – jak osiągnąć naturalne rezultaty?

Przeszczep włosów, a naturalny wygląd – jak osiągnąć naturalne rezultaty?

Man touching his hair

Problem łysienia dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. To wstydliwe zjawisko, które odbiera pewność siebie i zaniża samoocenę. Jednak rozwój medycyny pozwala na wdrożenie coraz to nowszych metod transplantacji włosów. Dostępność nowoczesnych narzędzi oraz technik sprawia, że efekty zabiegu są spektakularne, stąd też coraz więcej osób decyduje się na przeszczep włosów.

Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów, inaczej nazywany transplantacją włosów, to procedura, polegająca na pobraniu pojedynczych, zdrowych mieszków włosowych (tzw. graftów) z miejsca dawczego i umieszczeniu ich w miejscu biorczym, czyli tam, gdzie występuje łysienie. Grafty najczęściej pobierane są z potylicy. Zabieg wymaga wiedzy, doświadczenia oraz precyzji, gdyż w miejscu przeszczepu wykonywane są mikro nacięcia, przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi. Umożliwia to precyzyjne pobranie oraz wszczepienie pojedynczych mieszków włosowych. Cała procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj kilka godzin. Zabieg wykonywany przez specjalistów jest w pełni bezpieczny dla pacjenta.

Dlaczego transplantacja włosów staje się coraz bardziej popularna?

W ostatnich latach przeszczep włosów zyskał sporą popularność, głównie ze względu na imponujące efekty. Łysienie jest złożonym problemem, które może mieć różne podłoża i wymaga dokładnej diagnostyki. Niestety wdrożone metody leczenia nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Transplantacja włosów doskonale sprawdza się tam, gdzie zawiodły różnego rodzaju preparaty czy techniki mające na celu zahamowanie łysienia oraz wzmocnienie i zagęszczenie włosów. Występują również sytuacje, w których przeszczep jest jedyną szansą, aby ponownie móc cieszyć się piękną fryzurą. Rozwój medycyny i wdrożenie nowoczesnych technik transplantacji włosów, pozwala zapewnić pacjentom skuteczność procedury, a także jej bezpieczeństwo oraz komfort podczas zabiegu.

Jak wygląda przygotowanie się do zabiegu oraz jego przebieg?

Przeprowadzenie zabiegu wymaga szczegółowej diagnostyki i konsultacji lekarskiej. Specjalista zleca wykonanie niezbędnych badań. W trakcie wizyty należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych na stałe lekarstwach. Ustalane są również ewentualne przeciwskazania do wykonania zabiegu. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy wyników badań ustalany jest termin transplantacji włosów. W dniu zabiegu nie należy nakładać żadnych kosmetyków na skórę głowy. Personel odpowiednio przygotuje pacjenta do całej procedury. Włosy skracane są do ok. 1-2 mm, a także projektowany jest wygląd przyszłej fryzury. Lekarz wyznacza zakres obszaru biorczego, gdzie będą przeszczepiane mieszki włosowe, a także miejsca dawczego, z którego nastąpi pobór graftów.

naturalny wygląd a przeszczep włosów

Kolejnym etapem jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, które pozwoli zniwelować odczucia bólowe oraz dyskomfort. Lekarz wykonuje mikro nakłucia i pobiera pojedyncze mieszki włosowe, które są dokładnie sprawdzane. Specjalista upewnia się, że grafty są zdrowe i nie mają żadnych uszkodzeń. Następnie wykonuje mikroskopijne nakłucia w obszarze biorczym, gdzie umieszczane są mieszki włosowe, zachowując naturalny kąt wzrostu włosa. Ostatni etap zabiegu to implantacja, która odbywa się przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Po przeprowadzonej transplantacji leczony obszar może być zaczerwieniony i lekko obrzęknięty, jednak objawy te szybko ustępują.

Jakie są dostępne metody transplantacji włosów?

Rozwój medycyny pozwala na wdrożenie coraz to nowszych i w pełni bezpiecznych metod transplantacji włosów. Wśród nowoczesnych technik można wymienić:

  • Metoda GHO;
  • Metoda BHT;
  • Metoda SAFER;
  • Metoda FUT;
  • Metoda FUE.

Niewątpliwie najlepszą sposobem wśród wymienionych powyżej jest przeszczep włosów metodą FUE. To najnowsza technika, która polega na pobraniu graftów bezpośrednio z okolicy dawczej przy zachowaniu niewielkiego marginesu otaczających tkanek. Procedura odbywa się za pomocą specjalistycznych narzędzi, które służą do wykonania nakłuć, poboru mieszków włosowych oraz wszczepieniu ich w miejsce biorcze. To najlepsza metoda przeszczepu, w przypadku występowania łysienia bądź utraty włosów w wyniku wypadku. Dodatkowo pozwala na uzupełnienie ubytków owłosienia w okolicy brwi, rzęs, brody czy wąsów, a także zakrycie nieestetycznych blizn w tych obszarach. Niewątpliwie sporą zaletą metody FUE jest stosowanie mikro nakłuć, które nie pozostawiają blizn, natomiast powstałe rany szybko się goją. Pojedyncze mieszki włosowe są od razu przeszczepiane, co gwarantuje wyższe tempo wzrostu.

Co ważne, metoda FUE nie wymaga okresu rekonwalescencji, należy jednak odpowiednio zadbać o miejsce przeszczepu. Zabieg dedykowany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom. To w pełni bezpieczna procedura, która nie wymaga użycia skalpela. Metoda FUE charakteryzuję się także dużą skutecznością oraz naturalnym efektem wyglądu.

W jakich przypadkach szczególnie zalecany jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów dedykowany jest wszystkim osobom, które borykają się z problemem łysienia, zwłaszcza androgenowym lub pourazowym. Polecany jest również tym, którzy zmagają się z problemami zakoli lub chcą poprawić swoją linię włosów czy też zagęścić fryzurę. Transplantacja wykonywana jest również u osób, które zmagają się z widocznymi ubytkami owłosienia w okolicach brody, brwi czy rzęs. Dodatkowo jest świetną metodą, która pozwala na korektę zarostu. Wiele osób, które utraciły włosy w wyniku wypadku, również decyduje się na przeszczep włosów. Transplantacja pozwala również na zakrycie blizn pooperacyjnych. Co ważne, przeszczep włosów to zazwyczaj jedyna metoda, która pozwala cieszyć się pięknym i naturalnym efektem bujnej fryzury.

Przeszczep dla wielu osób jest jedyną możliwością pozbycia się swoich kompleksów związanych z utratą włosów. Zastosowanie nowoczesnych technik pozwala na przeprowadzenie zabiegu transplantacji, który przynosi pożądane efekty w postaci pięknej, bujnej i naturalnie wyglądającej fryzury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *