Transplantacja Zdrowie Torba medyczna i jej zastosowanie

Torba medyczna i jej zastosowanie

torba medyczna i jej zastosowanie

Służby medyczne, aby przemieszczać się z wybranymi produktami bądź sprzętami, muszą mieć wygodne miejsce do ich przechowywania. Najlepszym wyborem są torby medyczne. Dzięki nim można zadbać o porządek, a przede wszystkim o ochronę posiadanych opatrunków czy leków. Łatwy dostęp do potrzebnych elementów ułatwia pracę przy poszkodowanych. Jakie są zastosowania torby medycznej? Podpowiadamy.

Co powinna zawierać torba medyczna?

Torba medyczna jest podstawowym elementem wyposażenia wszystkich służb, które mogą nieść pomoc poszkodowanym. Mowa tu o zespole karetki pogotowia medycznego, Policji czy Wojska. Projektowana jest z myślą o ułatwieniu codziennej pracy osobom odpowiedzialnym za zdrowie, a często także życie chorych. Znajdzie swoje zastosowanie również w zakładach pracy, podczas wydarzeń sportowych czy wycieczek szkolnych. Z pewnością przyda się także podczas obozów harcerskich czy w środkach komunikacji miejskiej.

W ratownictwie medycznym ważna jest przede wszystkim szybka diagnostyka. Ekipy wyposażone są w poręczne aparaty do mierzenia ciśnienia, a także defibrylatory, które pomagają przywrócić akcję serca. Całość musi być przede wszystkim funkcjonalna, lecz także poręczna. W skład torby medycznej powinny wchodzić rurki ustno-gardłowe, maski krtaniowe czy przewody tlenowe. Są nieodłącznymi elementami respiratorów, które mogą podtrzymać funkcje życiowe. Przydadzą się także kołnierze szyjne, folie życia czy szyny do unieruchamiania kończyn.

Profesjonalny sprzęt medyczny – jaki wybrać?

Aby dokonać dobrego wyboru, należy odpowiedzieć na pytanie, jaka torba medyczna z wyposażeniem będzie odpowiednia do naszych potrzeb. Większość oferowana na rynku gotowa jest do użycia w każdych warunkach. Można wyróżnić wśród nich ampulatoria czy apteczki plecakowe. Przystosowane są do noszenia na plecach, dzięki czemu ratownik może mieć wolne ręce. W każdym takim zestawie powinien znaleźć się obowiązkowy sprzęt medyczny, taki jak nożyczki, stetoskop czy maska gazowa.

Każda torba medyczna powinna być także wykonana z wysokiej jakości materiałów, które są niezwykle wytrzymałe. Musi mieć również odpowiednie oznaczenia, dzięki czemu łatwo poznać jest jej zastosowanie. Posiada także możliwość łatwej dezynfekcji oraz prania. Warto jest też wybierać te z bogatszym wyposażeniem, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy nie będzie nam potrzebny element, który nie występuje w podstawowej apteczce. Niektóre elementy można również przewozić w swoim samochodzie. Pomogą one w razie wypadku osobom poszkodowanym lub nawet nam samym. W Polsce istnieje obowiązek udzielania pierwszej pomocy, dlatego dobrze jest zaopatrzyć w nie swoje auto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *