Transplantacja Zdrowie Ważne informacje na temat zabiegu skleroterapii

Ważne informacje na temat zabiegu skleroterapii

skleroterapia

Gdy decydujemy się na przeprowadzenie jakiegokolwiek zabiegu – najpierw musimy poznać wszelkie informacje na jego temat. Skleroterapia niczym się tutaj nie różni – a wręcz powinniśmy być jeszcze bardziej dociekliwi, ponieważ jest to zabieg przeprowadzany na naszych żyłach. Na taki krok decydują się najczęściej kobiety, u których pojawił się problem żylaków – może być to spowodowane genetyką, otyłością, paleniem papierosów lub zaawansowanym wiekiem. Jeśli interesuje Cię skleroterapia Wrocław przeprowadza taki zabieg w kilku gabinetach.

A jak możemy rozpoznać, iż nasz problem to właśnie żylaki? Objawy są tutaj bardzo charakterystyczne – może się pojawić uczucie ciężkości nóg oraz ich ból, a także tzw. pajączki naczyniowe. Większość kobiet jest w stanie łatwo rozpoznać, iż przydarzył im się właśnie taki problem. Skleroterapia nie jest jedyną metodą walki z żylakami – ale jest jedną z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych.

Co warto wiedzieć?

Skleroterapia ma na celu uzyskanie efektu obkurczenia oraz zamknięcia się naczyń krwionośnych żylnych – w tym celu wykorzystywane są specjalne substancje chemiczne, które nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Po takim zabiegu nie pozostaną nam widoczne blizny, nie będziemy w jego trakcie odczuwać bólu i raczej możemy spodziewać się, iż problem już nie wróci. Najczęściej konieczne jest wykonanie kilku takich sesji, aby można było uzyskać dokładnie taki efekt, na jakim nam zależy.

Po zabiegu na pewno konieczne będzie noszenie specjalnych rajstop uciskowych oraz chodzenie – najgorszym, co możemy zrobić będzie spędzanie czasu w pozycji siedzącej. Lekarze bardzo przestrzegają nas również przed ekspozycją na słońce – przez jakiś czas dobrze będzie jednak się od tego powstrzymać. Poza tym nie musimy wiele zmieniać w naszym codziennym życiu – gojenie się zajmie kilka bądź nawet kilkanaście tygodni – ale w tym czasie pacjentki mogą już wykonywać swoje normalne obowiązki i codzienne czynności.

Co jest jeszcze zalecane?

Chociaż po wykonaniu skleroterapii żylaki nie powinny powrócić – mimo wszystko warto robić wszystko, aby faktycznie przypadkiem do tego nie doprowadzić. Chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiednie nawyki. Warto na pewno pozbyć się nadwagi i zmienić swój tryb życia na zdrowszy – lepsze odżywianie, duża ilość ruchu.

Konieczne jest stosowanie się do wszelkich zaleceń naszego lekarza – najpewniej poleci nam on na przykład dalsze korzystanie z pończoch uciskowych. Trzeba pamiętać o tym, że zignorowanie wskazówek specjalisty i przedwczesna rezygnacja z leczenia – prawie zawsze skutkuje nawrotem choroby. Sprawdź ofertę specjalistów z kliniki Flebetica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *