Transplantacja Uroda Woda lamelarna w pielęgnacji włosów

Woda lamelarna w pielęgnacji włosów

woda lamelarna

Woda lamelarna jest produktem, który warto włączyć do rytuałów pielęgnacyjnych dotyczących włosów. Czym ona jest i jak ją stosować? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Woda lamelarna do włosów – innowacja wśród kosmetyków

Piękne włosy to przede wszystkim zadbane, odżywione pasma, które dają się stylizować. Prawdziwym przełomem w pielęgnacji włosów może być jeden z bardziej innowacyjnych produktów na rynku – woda lamelarna. Jej działanie polega na istnieniu małych cząsteczek aktywnych – lameli. Ich rozmiar i płynna konsystencja kosmetyku pozwalają na wnikanie cząsteczek w nawet najmniejsze szczeliny stanowiące ubytki w strukturze włosa. Ponieważ woda lamelarna zawiera bardzo dużo protein, aminokwasów oraz składników o działaniu nawilżającym może skutecznie odbudowywać włosy i regenerować je, dając szybki, ale długofalowy efekt. Już w ciągu kilku sekund pasma stają się gładkie, lśniące. Ich powierzchnia wyrównuje się natychmiast. Pasma tracą szorstkość i zdecydowanie lepiej się układają. Dzięki temu można cieszyć się taflą w stylu „royal hair”. Jeśli chodzi o efekt długofalowy, włosy regularnie traktowane wodą lamelarną zdecydowanie mniej się puszą, mniej się łamią czy rozdwajają.

Czy woda lamelarna jest dobra dla każdego?

Woda lamelarna jest produktem uniwersalnym. Doskonale sprawdzi się do wszystkich typów włosów, chociaż największe korzyści odczują posiadacze włosów średnio i wysokoporowatych, włosy niskoporowate są bowiem zdecydowanie gładsze z natury i mniej wymagające w tym zakresie. Lustrzana gładkość, jaką daje woda lamelarna uzyskać można niezależnie od tego czy nasze włosy są raczej suche czy też mają skłonność do przetłuszczania się. Duże znaczenie ma tu lekka, wodnista konsystencja odżywek na bazie tego produktu. Dzięki niej włosy cienkie czy oklapnięte nie zostaną dodatkowo dociążone.

Kiedy zdecydowanie warto włączyć w pielęgnację wodę lamelarną? Odżywi ona pasma rozjaśniane, przesuszone na słońcu czy po kontakcie z morską, słoną wodą. Będzie też dobrze oddziaływać na włosy elektryzujące się (docenimy to szczególnie zimą). Przywróci blask pasmom, które są matowe i nie prezentują się zdrowo.

Stosowanie wody lamelarnej

Kluczem do pięknych, zdrowych i lśniących włosów jest odpowiednie stosowanie wody lamelarnej. W zależności od natury włosów inna będzie ilość używanego produktu i częstotliwość jego stosowania.

Kosmetyk ten należy stosować na mokre włosy, po myciu. Wodę lamelarną nakładamy na środkowe oraz dolne części pasm – nie na skórę głowy. Produkt pozostawiamy na włosach dokładnie tak długo jak zaleca producent – na przykład 20 sekund. Później spłukujemy kosmetyk i włosy układamy na przykład na szczotce. Istotna jest ilość używanego produktu. Włosom krótkim czy niskoporowatym wystarczy 15-20 mililitrów, włosom długim, bardziej szorstkim i matowym – 30-40 mililitrów.

Jak często używać wody lamelarnej? Można traktować ten produkt jako kosmetyk pozwalający uzyskać „efekt wow” przed dużym eventem, albo nawet stosować go codziennie. Dzięki temu będziemy cieszyć się pięknymi włosami, które zwrócą na siebie uwagę. Warto wybierać produkty sprawdzonych, renomowanych marek, które znają się na włosach jak najlepszy fryzjer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *