Transplantacja Zdrowie Wskaźnik wagi do wzrostu i wieku – kalkulator kalorii dla dzieci od BeDiet Catering

Wskaźnik wagi do wzrostu i wieku – kalkulator kalorii dla dzieci od BeDiet Catering

bmi

Właściwy współczynnik masy ciała u dziecka zapewnia mu zdrowszy rozwój. Jeżeli chcesz upewnić się, że Twoja pociecha zjada odpowiednią ilość kalorii i nie grozi jej niedowaga ani otyłość, koniecznie sprawdź nasz artykuł. Dowiesz się z niego jak obliczyć BMI dzieci oraz ich dzienne zapotrzebowanie kaloryczne ich ciągle rosnącego organizmu.

Wskaźnik wagi do wzrostu i wieku – jak obliczyć BMI u dzieci?

Dzieci zmagające się z zaburzeniami odżywiania i posiadające nieprawidłowe nawyki żywieniowe często mają nadwagę lub niedowagę. Warto podjąć odpowiednie kroki, by zapobiegać temu jak najwcześniej. 

Jak obliczyć BMI u dzieci? Wskaźnik wagi do wzrostu i wieku nie różni się w tym przypadku od tego, który stosowany jest w przypadku dorosłych. Wzór jest dokładnie ten sam i wygląda następująco: 

BMI = masa ciała (wyrażana w kilogramach) / wzrost (wyrażany w metrach do kwadratu)

Jedyna różnica polega na interpretacji jego wyniku. Wskaźnik wagi do wzrostu i wieku oraz jego normy w przypadku dzieci są jednak bardzo płynne. Z tego powodu należy pamiętać, że BMI dziecięce należy traktować wyłącznie jako ciekawostkę i luźną wskazówkę postępowania. Rezultat uwzględnia za mało danych, by mógł być rzetelnym źródłem wiedzy na temat rozwijającego się organizmu. 

Kalkulator kalorii dla dzieci – sprawdź ich zapotrzebowanie 

W planowaniu prawidłowego odżywiania dziecka dużo istotniejszą rolę od BMI spełnia zapotrzebowanie kaloryczne. To można obliczyć ze znacznie większą dokładnością, gdyż uwzględnia nie tylko wzrost i wagę pociechy, ale także jej wiek, płeć oraz aktywność fizyczną. 

Kalkulator kalorii dla dzieci pozwala na szybkie uzyskanie odpowiedzi na temat tego, ile kalorii powinien codziennie pochłaniać rozwijający się organizm. Na podstawie tej informacji łatwo zmodyfikować dietę tak, by odpowiadała potrzebom najmłodszych. To najprostszy sposób na to, by uniknąć ich przekarmiania lub niedożywiania.

Obliczenia związane z zapotrzebowaniem kalorycznym warto regularnie powtarzać. W związku z tym, że dzieci rozwijają się bardzo szybko, wystarczy parę miesięcy, by potrzeby ich organizmu znacznie się zmieniły. Na szczęście kalkulator kalorii dla dzieci pozwala na dokonanie wyliczeń w zaledwie parę sekund, nie powinno być to zatem dla Ciebie żadnym problemem. 

BeDiet Catering – diety odpowiednie dla najmłodszych 

Przygotowanie pełnowartościowego, zróżnicowanego i zarazem pysznego jadłospisu dla dziecka na każdy dzień jest bardzo trudne. Dla wielu rodziców jest to przeszkoda, którą trudno przeskoczyć. 

Rozwiązaniem może być specjalnie dobrania dieta pudełkowa. Bez problemu znajdziesz propozycje, które idealnie będą wpisywać się w potrzeby kaloryczne dzieci oraz nastolatków. Pozwoli to na zapewnienie im codziennie świeżych i zbilansowanych posiłków przygotowanych przez ekspertów żywieniowych. Takie rozwiązanie to również oszczędność czasu dla rodziców. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Sprawdź portal BeDiet Catering. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat oferty na catering dietetyczny dla dzieci i nie tylko. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *