Transplantacja Uroda Aparat ortodontyczny dla osoby dorosłej. Czy warto?

Aparat ortodontyczny dla osoby dorosłej. Czy warto?

aparat ortodontyczny

Noszenie aparatu ortodontycznego jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyło się głównie z dziećmi i młodzieżą – to oni najczęściej trafiali bowiem do ortodonty w Krakowie oraz opuszczali jego gabinet z aparatem na zębach. Świat nieustannie idzie jednak na przód i dziś każda osoba może spełnić marzenie o posiadaniu równych, zdrowych i pięknych zębów. Także osoby dorosłe coraz częściej decydują się bowiem na leczenie ortodontyczne i co najważniejsze, mogą dzięki niemu osiągnąć równie trwałe i satysfakcjonujące rezultaty, co dużo młodsi od nich pacjenci.

Leczenie ortodontyczne wczoraj i dziś. Jak zmieniło się nasze podejście?

Posiadanie ładnych, równych i zdrowych zębów to klucz do dobrego samopoczucia, poprawy jakości życia oraz podniesienia swojej samooceny. Ten cel możemy jednak osiągnąć tylko w jeden sposób, a mianowicie decydując się na założenie aparatu ortodontycznego. Jest to bowiem najskuteczniejsze, obecnie stosowane w stomatologii i ortodoncji narzędzie, które pozwala trwale wyprostować zęby i prawidłowo ustawić je w łuku.

Jeszcze kilkanaście lat temu noszenie aparatu wiązało się z pewnym wstydem i dyskomfortem oraz dotyczyło głównie dzieci i młodzieży. W naszym społeczeństwie panowało bowiem błędne przekonanie, że wyprostowanie zębów jest możliwe jedynie w młodym wieku, później natomiast musieliśmy już zaakceptować swój zgryz takim, jakim jest.

Nic bardziej mylnego – każdy profesjonalny ortodonta w Krakowie bez trudu udowodni, że korekcja wady zgryzu jest możliwa w każdym wieku. Potwierdzeniem tego faktu jest także liczna rzesza dorosłych pacjentów, którzy z sukcesem poddali się leczeniu ortodontycznego oraz cieszą się jego doskonałymi efektami po zdjęciu aparatu.

fotel dentystyczny

Czym leczenie ortodontyczne osoby dorosłej różni się od leczenia dziecka?

Leczenie ortodontyczne dziecka i osoby młodej w pewnym sensie różni się od procedury stosowanej w przypadku osoby dorosłej. Różnice są widoczne przede wszystkim w czasie jego trwania – leczenie ortodontyczne dorosłego trwa zwykle nieco dłużej niż dziecka, wykorzystywane są także inne metody, w tym wyłącznie aparaty stałe, które pozwalają na osiągniecie najlepszych rezultatów leczenia zarówno w przypadku dużych wad zgryzu, jak i defektów o bardziej kosmetycznym charakterze.

Osoby dorosłe mogą także skorzystać z dyskretnych metod leczenia. W akceptacji nowego uśmiechu z aparatem pomagają im bowiem nowoczesne, prawie niewidoczne aparaty ortodontyczne. Dorośli pacjenci najczęściej decydują się na założenie aparatu z kryształowymi lub ceramicznymi zamkami, który jest znacznie mniej widoczny niż klasyczny, metalowy aparat ortodontyczny. Ortodonta w Krakowie może zaoferować im leczenie za pomocą specjalnych, transparentnych nakładek, a także aparaty zakładane z tyłu zębów, które są całkowicie niewidoczne na zewnątrz.

Wszystko to pozwala osobie dorosłej szybko oswoić się z aparatem oraz dyskretnie, bez rzucania się w oczy przejść przez cały proces leczenia. Korzystając z usług sprawdzonego ortodonty, możemy być także pewni efektów – wyprostowanie zębów jest bowiem możliwe w każdym wieku, pod warunkiem zgłoszenia się do profesjonalnego, specjalizującego się w leczeniu osób dorosłych ortodonty oraz podjęcia stanowczej decyzji o leczeniu ortodontycznym.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką DentoCentrum – Twój ortodonta Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *