Transplantacja Zdrowie Esperal Warszawa – działanie i skutki jego wszycia

Esperal Warszawa – działanie i skutki jego wszycia

esperal warszawa dzialanie i skutki jego wszycia

Esperal kojarzy nam się często negatywnie, choć nie powinno tak być. Jest to lek, zwany również disulfiramem. Dzięki niemu można bardzo skutecznie wspierać leczenie alkoholizmu. Długofalowo daje bardzo dobre efekty i jest dla nas bezpieczny.

Esperal – jakie jest jego działanie

Esperal Warszawa jest wszywką alkoholową, która umieszczana jest przez lekarza-chirurga pod skórą. Ma on niewielką formę tabletki, która uwalnia środek tylko w momencie, kiedy spożyjemy alkohol. Wiele osób obawia się Esperalu, jednak może on pomóc w leczeniu alkoholizmu, zwłaszcza u osób, które wciąż powracają do zgubnego nałogu.

Esperal działa na zasadzie zahamowania metabolizowania alkoholu przez wątrobę. Przetwarza ona alkohol w niegroźny dla nas kwas, dzięki czemu może on być szybko wydalony z organizmu wraz z moczem. Esperal sprawia, że alkohol nie jest metabolizowany w takim stopniu, dlatego tak mocno odczuwamy jego wpływ na organizm. Dzięki niemu można wprowadzić terapię awersyjną. Alkohol przestaje kojarzyć się pozytywnie i przez obecność Esperalu nie można wypić go dużo. To sposób dla osób, które często wracają do dawnych nawyków. Niestety w chorobie alkoholowej wiele osób wraca do dawnych przyzwyczajeń, dlatego Esperal ma za zadanie bardzo mocno ograniczyć lub uniemożliwić dalsze spożywanie alkoholu. Może w wielu przypadkach pomóc wyjść z nałogu alkoholowego oraz zmniejszyć ryzyko popadnięcia w cug alkoholowy, bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia.

Esperal i terapia

W przypadku Esperalu bardzo ważne jest połączenie go z terapią. Dzięki niej alkoholik wie, dlaczego powraca do nałogu, ale również może nauczyć się panować nad emocjami. Terapeuta oczywiście nie neguje działania Esperalu, jednak zawsze na terapii podkreślane jest, by znaleźć przyczynę powstania nałogu. Niektóre trudne emocje, a także doświadczenia często pchają ku nałogowi. Nie jest to łatwy proces, jednak bardzo pomaga w znalezieniu rozwiązania. Często nowe zajęcie, a także wsparcie bliskich bardzo pomagają w walce z nałogiem. Terapia pozwala na otworzenie się oraz sprawienie, że zauważymy błędy, jakie popełnialiśmy. Często nałóg jest bardzo mocno związany ze złym stanem psychicznym. Depresja lub nerwica prowadzą do nadmiernego picia alkoholu, ponieważ osoba bez pomocy, a także bez wsparcia może szukać pomocy w znieczulaniu się. Alkohol może czasowo nieco poprawić samopoczucie, jednak działa bardzo negatywnie, nie tylko na zdrowie, ale przede wszystkim pogłębia problemy psychiczne. Znalezienie pomocy psychologa i psychiatry pomogą nam na oderwanie się od problemów i spojrzenie na nie nieco inaczej.

Rozmowy z psychologiem, czy psychiatrą muszą być przeprowadzane w momencie, kiedy pacjent jest trzeźwy, a także nie jest po ciągu alkoholowym. Tylko w takim stanie, kiedy nie grozi nam złe samopoczucie spowodowane zatruciem alkoholowym, możemy prowadzić rozmowę z psychologiem i opowiedzieć o naszych problemach. Dzięki pozostaniu w trzeźwości bardzo dobrze można rozwiązać problemy oraz nawiązać kontakt ze specjalistą, który pomoże w znalezieniu rozwiązania naszych obaw.

Esperal pozwala na szybszy powrót do trzeźwości, ponieważ praktycznie uniemożliwia powrót do szkodliwych ciągów alkoholowych. Dzięki temu zapobiegniemy rozwijaniu się choroby alkoholowej, ale również sprawimy, że pozostanie w trzeźwości będzie łatwiejsze.

Esperal nie zmniejsza głodu alkoholowego, jednak bardzo dobrze wpływa na zmianę nastawienia do tej używki, a także wyjątkowo skutecznie zniechęca do ciągłego picia. Alkohol dzięki niemu przestaje być kojarzony z czymś, co jest przyjemne i daje miłe doznania. Zmienia się podejście do alkoholu, przez co również i nasze postrzeganie tej używki jako „rozrywkowej”. Nie może być już również rozwiązaniem problemów, którym tak naprawdę nie jest i prowadzi jedynie do jeszcze większego uzależnienia. Odcina dość szybko od alkoholu osoby, którym grożą poważne konsekwencje zdrowotne, jeśli dalej piłyby alkohol oraz przyspiesza decyzję o podjęciu terapii. Staje się ona wtedy skuteczna, kiedy faktycznie nie pijemy. W ten sposób można bardzo łatwo znaleźć pomoc i na trzeźwo oraz bez silnego głodu alkoholowego podjąć ważne rozmowy, które pomogą wyrwać się z nałogu i inaczej rozwiązywać swoje problemy.

Tylko zrozumienie problemu oraz łączenie Esperalu z terapią, zapobiegnie dalszemu piciu alkoholu i pogłębianiu się problemu.

Comments are closed.