Transplantacja Zdrowie Wszywki Wrocław – czym jest i jak działa?

Wszywki Wrocław – czym jest i jak działa?

wszywki Wrocław

Czy wiesz, że ponad 107 milionów ludzi na całym świecie cierpi na zaburzenia związane z nadużywaniem alkoholu?

Alkoholizm jest najcięższą formą nadużywania alkoholu i wiąże się z niemożnością kontrolowania nawyków związanych z piciem. Zaburzenia związane z nadużywaniem alkoholu dzielą się na trzy kategorie: łagodne, umiarkowane i ciężkie. Każda kategoria ma różne objawy i może powodować szkodliwe skutki uboczne. Nieleczony alkoholizm może wymknąć się spod kontroli. Jak więc wyjść z alkoholizmu? 

Nadużywanie alkoholu może spowodować poważne szkody dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Wszywka alkoholowa Esperal to jeden z najlepszych sposobów leczenia alkoholizmu. Wiele badań klinicznych wykazało jej skuteczność i to, jak może pomóc pacjentom przestać pić. Po wszczepieniu implantu lekarze nadal mogą zalecić psychoterapię, wsparcie doradcze i modyfikację zachowania.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak działa wszywka alkoholowa, jej skutkom ubocznym i kilku innym ważnym szczegółom dotyczącym zabiegu.

Czym jest wszywka alkoholowa i jak działa? 

Wszywka alkoholowa to jedna z terapii w przypadku nadużywania alkoholu. Stosuje się ją przede wszystkim w celu zapobiegania picia. Technika ta jest uważana za jeden z najskuteczniejszych sposobów na pokonanie uzależnienia. Implant jest najbardziej korzystny, gdy stosuje go osoba uzależniona, która przez dłuższy czas zachowuje abstynencję. Wiele osób używa implantu jako motywacji do prowadzenia zrównoważonego życia, wolnego od alkoholu. Gdy osobie uzależnionej wstrzykuje się implant alkoholowy, przyjemność, jaką czerpie ona ze spożywania alkoholu, nie kojarzy się już z przyjemnym doznaniem.

Wszywka alkoholowa to podskórne wszczepienie tabletki, która zawiera substancję czynną. Tabletkę Esperalu umieszcza się zwykle pod łopatką lub na pośladkach. Środek dostaje się do krwi powoli i pozostaje w niej przez kilka miesięcy. Podskórne tabletki pozostawia się przez co najmniej pół roku lub do czasu, gdy uzależniony jest pewien, że nie będzie pił. W zależności od predyspozycji organizmu i stopnia uzależnienia od alkoholu, rezultaty mogą być niezwykle zróżnicowane.

Wszywka alkoholowa działa poprzez wywoływanie skutków kaca 5-10 minut od wypicia alkoholu. Te nieprzyjemne efekty mogą trwać od 30 minut do kilku godzin. 

Wszczepienie implantu wymaga zgody pacjenta i jest ściśle kontrolowane przez lekarza. 

Wskazania i przeciwwskazania

Wszywka alkoholowa jest częścią programu leczenia osób uzależnionych od alkoholu. Chociaż Esperal nie jest lekarstwem na alkoholizm, może pomóc zapobiegać piciu. Implant zawiera skoncentrowany Disulfiram i jest zwykle umieszczany pod łopatką, na brzuchu lub pośladku.

Chęć pacjenta do wyjścia z uzależnienia jest głównym wskazaniem do zastosowania wszywki Wrocław. Ponadto, nie wolno podawać leku bez zgody pacjenta, a także osobom w stanie upojenia alkoholowego.

Kiedy lek może okazać się niebezpieczny? Jest przeciwwskazany u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi. Inne sytuacje, w których nie może być użyty to: 

 • nadciśnienie tętnicze;
 • nadwrażliwość na dany składnik leku; 
 • niewydolność serca. 

Przed wykonaniem zabiegu sprawdzana jest obecność alkoholu we krwi. Jeśli pacjent jest nietrzeźwy zabieg nie może zostać wykonany, dlatego zaleca się nie spożywanie alkoholu do 48 godzin przez zabiegiem. 

Ryzyko związane z wszywką alkoholową

Implanty Esperalu są skuteczne, zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc pacjentom w przezwyciężeniu uzależnienia od alkoholu. Warto wiedzieć jednak, że nie są pozbawione ryzyka. Objawy po wszyciu Esperalu pojawiają się rzadko, ale może wystąpić metaliczny smak w ustach, senność, zmęczenie czy skórne reakcje alergiczne. Poniżej przedstawiamy inne niektóre problemy, które mogą dawać o sobie znać po wszczepieniu leku:

 • Niewydolność oddechowa;
 • Atak serca;
 • Zapaść sercowo-naczyniowa;
 • Ostra zastoinowa niewydolność serca;
 • Konwulsje;
 • Nieprzytomność.

Skutki przepicia wszywki alkoholowej 

Wszywka alkoholowa wywołuje niebezpieczne objawy tylko po reakcji z alkoholem. Po wypiciu nawet bardzo małej ilości alkoholu mogą wystąpić objawy, takie jak 

 • Gorączka i dreszcze;
 • Potliwość ciała; 
 • Nudności i wymioty; 
 • Zawroty i bóle głowy; 
 • Niepokój; 
 • Problemy z oddychaniem; 
 • Wzmożone bicie serca. 

Składnikiem czynnym Esperalu jest Disulfiram, który powoduje nietolerancję alkoholu, dlatego tak ważne jest uświadomienie osobie uzależnionej, jakie są konsekwencje niestosowania zaleceń lekarza. Objawy mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a nawet śmierci. 

Tabletki Esperal są jedną ze skutecznych metod leczenia pacjentów z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu. Działania niepożądane, których doświadczają pacjenci po spożyciu alkoholu, mogą zniechęcić ich do picia w przyszłości.

Przygotowanie do zabiegu 

Aby zapewnić dobre wrażenia podczas i po zabiegu, lekarz może zalecić wykonanie następujących czynności:

 • Nie należy spożywać pokarmów i napojów zawierających alkohol. Należy również unikać płynów do płukania ust, leków na kaszel, deserów i wina podczas gotowania. 
 • Należy nie brać leków przeciwgruźliczych i fenytoiny.

Najważniejsze jest to, że na zabieg trzeba przyjść całkowicie trzeźwym. 

Jak wygląda zabieg? 

Tabletki umieszczane są pod skórą pacjenta w okolicy pośladków. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe. Wykonuje się nacięcie o głębokości 5-10 cm, a tabletki umieszcza się w odpowiednim mięśniu na odcinku 6-7 cm. Średnio podaje się jedną tabletkę na każde 10 kg wagi. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Skuteczność działania 

Jeśli zabieg wszczepienia Esperalu zostanie wykonany prawidłowo, jego efekty można odczuwać już po kilku godzinach i przez cały czas działania leku. To wyjaśnia, dlaczego opinie o wszywce alkoholowej są tak pozytywne. 

Usunięcie implantu

Implanty można usunąć, jeśli po zabiegu wystąpią powikłania. Proces usuwania jest dość prosty. Jak wygląda? 

 • Chirurg najpierw podaje znieczulenie miejscowe.
 • Nacięcie zostanie wykonane w miejscu, w którym znajdują się implanty.
 • Implanty zostaną ostrożnie usunięte, a obszar zamknięty.

Gdzie można wykonać zabieg? 

Jeśli Ty lub ktoś Ci bliski chce rozpocząć walkę z alkoholizmem, nasi doświadczeni lekarze potrafią odpowiedzieć na potrzeby pacjentów przed, w trakcie i po zabiegu. Nasi specjaliści od uzależnień są wykwalifikowani w zalecaniu i umieszczaniu implantów, a także w opiece poimplantacyjnej.

Nasza klinika jest certyfikowana do prowadzenia wszystkich rodzajów leczenia uzależnień, w tym implantacji esperalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *