Transplantacja Na czasie Zaszycie alkoholowe Warszawa – popularna metoda walki z alkoholizmem

Zaszycie alkoholowe Warszawa – popularna metoda walki z alkoholizmem

zaszycie alkoholowe warszawa

Alkoholizm to wyniszczająca choroba, która może doprowadzić nawet do śmierci. Uzależnienie powoduje fizyczne i psychiczne szkody dla uzależnionego.

Na szczęście wielu alkoholików po pewnym czasie chce przestać pić. Przydatną metodą jest wszywka alkoholowa EsperalJak działa wszywka alkoholowa? Czy alkoholizm można wyleczyć? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania. 

Czym właściwie jest Esperal?

Jest to jeden ze sposobów pomocy w leczeniu alkoholików, który zaliczany jest do metod awersyjnych. Działa na zasadzie wywołania strachu lub niechęci do czegoś, w tym przypadku do alkoholu. 

W połączeniu z alkoholem disulfiram (substancja czynna Esperalu) powoduje wiele skutków ubocznych, które początkowo przypominają ciężkie zatrucie alkoholem, ale później mogą prowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu, a nawet śmierci. Dlatego należy zachować stałą abstynencję podczas terapii awersyjnej.

Disulfiram został wynaleziony w 1948 roku przez naukowców z duńskiej firmy farmaceutycznej. Ich odkrycie w celu rozwiązania problemów alkoholowych było prawie przypadkowe, ponieważ próbowali zrobić inny lek. Mając nadzieję na znalezienie lekarstwa na infekcje pasożytnicze, naukowcy opracowali disulfiram. Działanie antyalkoholowe substancji szybko stało się oczywiste, dlatego został wprowadzony do obrotu jako pomoc w zaprzestaniu nałogu alkoholowego.

Jak działa wszywka alkoholowa? 

Esperal działa poprzez hamowanie produkcji enzymu w wątrobie, który rozkłada alkohol; zapobiega również prawidłowemu rozpadowi neuroprzekaźnika dopaminy. Dlatego, jeśli osoba spożywa alkohol, występuje ostra reakcja. Reakcja spowodowana jest stężeniem we krwi zahamowanych enzymów wątrobowych, skutek często jest ostry, niemal natychmiastowy. Reakcja na disulfiram może trwać od pół godziny do kilku godzin.

  • Pierwszymi objawami są zwykle zaczerwienienie skóry i przyspieszone bicie serca.
  • Szybko objawy te mogą przekształcić się w zawroty głowy, wymioty, problemy ze wzrokiem i słuchem.
  • W niektórych przypadkach dochodzi do bólu głowy, dezorientacji, a w skrajnych przypadkach problemów z krążeniem.
  • Picie alkoholu podczas przyjmowania Esperalu może powodować szkodliwe powikłania sercowo-naczyniowe.

Czas trwania i leczenie alkoholizmu

Wszywki alkoholowe pozwalają alkoholikom działać przez bardzo długi czas. Objawy spowodowane spożyciem alkoholu podczas kuracji powodują, że alkoholicy unikają alkoholu i zmieniają zdanie na jego temat. Dokładny czas działania wszywki alkoholowej zależy między innymi od wieku, stanu zdrowia i stanu uzależnienia osoby leczonej i wynosi zwykle 8-12 miesięcy. Alkoholicy najczęściej decydują się na stosowanie Esperalu na wczesnym etapie leczenia, ponieważ pomagają one zachować trzeźwość i przezwyciężyć głód alkoholowy, ale mogą to zrobić w dowolnym momencie podczas leczenia. Esperal jest lekiem skutecznym i wygodnym. Raz wszyta tabletka działa natychmiast i nie trzeba myśleć o jej codziennym przyjmowaniu.

Na zabieg wszycia Esperalu warto zdecydować się w sprawdzonej placówce, takiej jak nasza. Wtedy możesz mieć pewność, że wszywka alkoholowa działa prawidłowo i leczenie awersyjne przyniesie oczekiwany skutek.

Skuteczność wszywki alkoholowej 

Zaszycie alkoholowe Warszawa to jedna z metod, która istnieje od wielu lat i jest bardzo skuteczna. Dzięki niej wielu alkoholików pomyślnie zakończyło leczenie i pozostało trzeźwych na lata. Jest jednak jeden bardzo ważny warunek, który musi być spełniony, aby wszywka była skuteczna. Alkoholik musi chcieć zmienić swoje życie. Jeśli alkoholik nie jest przekonany, że chce rozpocząć leczenie, pokusa na alkohol jest zbyt silna, a wszywka nieskuteczna. Może to prowadzić do sytuacji zagrażających zdrowiu, a nawet życiu alkoholika.

Alkoholizm jest jedną z tych chorób, która trwa przez całe życie. Można z powodzeniem zakończyć leczenie, ale nigdy nie powinno wracać się do picia, ponieważ choroba może powrócić.

Jak wygląda zabieg?

Pacjenci zgłaszający się na leczenie muszą być całkowicie trzeźwi. Jeśli lekarz stwierdzi, że osoba uzależniona jest odurzona, nie może zszyć. Wymagana jest co najmniej 24-godzinna abstynencja. Warunkiem wstępnym jest również silna motywacja osób uzależnionych do leczenia lekiem Esperal. Jeśli pacjent jest zmuszony do zabiegu wszycia, stosowanie Esperalu nie przyniesie pożądanych rezultatów. Jeśli pacjent wyrazi zgodę na zabieg, lekarz przeprowadzi z nim szczegółową rozmowę medyczną. W omówieniu tym należy uwzględnić wszystkie możliwe przeciwwskazania (zatrucie w dniu zabiegu, alergia na składniki aktywne, ciąża i laktacja oraz historia zaburzeń psychicznych i prób samobójczych). 

Jeśli lekarz uzna, że ​​pacjent kwalifikuje się do zabiegu, osoba uzależniona podpisuje odpowiednie dokumenty, a lekarz podaje znieczulenie miejscowe. Dzięki temu implantacja jest całkowicie bezbolesna, a sam zabieg komfortowy. Następnie, gdy tylko znieczulenie zaczyna działać, lekarz wykonuje nacięcie w skórze pacjenta i wprowadza w nie lek zawierający Esperal. Liczba tabletek jest zwykle dostosowywana do masy ciała pacjenta. Lekarze zamykają ranę szwami rozpuszczalnymi. Dzięki temu po założeniu szwów pacjent nie musi wracać do gabinetu w celu ich usunięcia.

W naszym gabinecie zabieg wszycia Esperalu wykonują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Pacjenci cenią naszych lekarzy, indywidualność, profesjonalizm, punktualność, higienę i sterylność oraz bezbolesne leczenie. Jesteśmy świetnie wyszkolonym zespołem, który zapewnia dyskretną i fachową pomoc. Cechuje nas terminowość i rzetelność naszych usług.

Usuwanie wszywki alkoholowej 

Usunięcie Esperalu może być konieczne w przypadku wystąpienia powikłań po założeniu lub wystąpienia bardzo silnych niepożądanych objawów. Niektórzy pacjenci decydują się na taki zabieg, ponieważ postanawiają przerwać leczenie. 

W naszej placówce również wykonujemy taki zabieg. Najlepiej wykonać go w ciągu 3 miesięcy od założenia Esperalu, ale zdarza się, że usuwa się go po dłuższym czasie. Operacja usunięcia Esperalu wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Należy pamiętać, że lek rozpuszczony w płynach ustrojowych pozostaje w organizmie nawet po usunięciu wszystkich tabletek. Zaleca się powstrzymanie się od alkoholu przez dwa tygodnie po usunięciu leku Esperal.

Wszywka alkoholowa – czy warto?

Trzeba się zgodzić, że Esperal nie leczy alkoholizmu. To tylko przerwa w piciu. 

Jednak, pacjenci przyjmujący Esperal najprawdopodobniej zachowają abstynencję. Tymczasowa abstynencja ma pozytywne skutki dla nich i ich bliskich. Osoby te często odzyskują pracę i odnawiają się więzi rodzinne. Jeśli alkohol doprowadził do przemocy domowej, abstynencja jest okresem bez przemocy. Jednym z pozytywnych skutków picia alkoholu jest poprawa stanu zdrowia. W wielu przypadkach alkoholicy mają już poważne zagrożenie dla zdrowia, rozwój marskości wątroby, po wystąpieniu nadciśnienia tętniczego normalizuje ich stan zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *