Transplantacja Na czasie Centrum medycyny konopnej – jak zacząć legalne leczenie marihuaną?

Centrum medycyny konopnej – jak zacząć legalne leczenie marihuaną?

marihuana

Leczenie marihuaną stosowana już wiele tysięcy lat temu w Chinach i Indiach, kiedy opisywano również działanie konopi indyjskich jako łagodzące, ból, stany zapalne, reumatyzm, czy demencję. W dzisiejszych czasach coraz jest częścią wielu terapii i cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza przy leczeniu onkologicznym. Medyczna marihuana jest jedną z najlepiej przebadanych substancji, która znajduje zastosowanie wśród wielu różnych dziedzin medycyny. Konopie indyjskie sprowadzane do Polski, które przeznaczone są na leczenie marihuaną, są dokładnie sprawdzane i odznaczają się wysoką jakością, dzięki czemu marihuana medyczna dostępna w aptekach jest bezpieczna i ma doskonałe działanie lecznicze.

Choroby, których leczenie może wesprzeć użycie terapii medyczną marihuaną?

Medyczna marihuana to przede wszystkim lek, dlatego specjaliści informują o tym, że w terapii używana jest tylko ta specjalnie przygotowana, która na każdym z etapów produkcji ma bardzo dokładnie sprawdzany skład, aby wszystkie proporcje pozostawały na odpowiedni poziomie i wtedy jest dopuszczana do obrotu i używana przy świadczeniu usług medycznych. Główne substancje czynne to THC, które odpowiada za złagodzenie bólu, zmniejszenie nudności oraz poprawę łaknienia i działa psycho stymulująco wywołuje również euforie, druga substancja, to CBD, które nie ma działania psychoaktywnego, jest przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ponadto działa przeciwdrgawkowo i przeciwlękowo i łagodzi niektóre z efektów nadmiernej ilości THC w naszym organizmie.

Leczenie medyczną marihuaną stosowane jest przy takich chorobach jak nowotwory i może łagodzić działanie chemioterapii, zatrzymując przy tym nudności i wymioty. Stosowanie marihuany może również pomóc w kacheksji, czyli w stanie ciężkiego wyniszczenia organizmu. Medyczną marihuanę stosuje się, aby złagodzić przewlekły ból, który powiązany jest uszkodzeniami nerwów w wyniku radioterapii i chemioterapii.

Klinika konopna zajmuje się także chorobami neurologicznymi. Marihuana lecznicza stosowana jest w przypadku takich schorzeń jak stwardnienie rozsiane i stwardnienie zanikowe boczne, choroba Parkinsona, czy Alzheimera. Ponadto medyczną marihuanę można wykorzystać również do wspomagania leczenia udarów, wstrząsów mózgu, padaczki lekoopornej, migren i nawracających bólu głowy.

Centrum medycyny konopnej może wspomóc przy leczeniu chorób gastrologicznych, czyli choroby Leśniowskiego-Crohna, czy zapalenia trzustki, lub zespołu jelita nadwrażliwego. Ponadto medyczną marihuaną można wesprzeć leczenie chorób tarczycy i choroby Hashimoto, a także przerost prostaty, czy zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Jak rozpocząć leczenie medyczną marihuaną – czym jest klinika konopna?

Centrum medycyny konopnej to miejsce, które jest przygotowane do przeprowadzenia terapii medyczną marihuaną. Dlatego dobrze funkcjonująca klinika konopna ma w swoim zespole urologów, lekarzy ogólnych, neurologów, psychiatrów i onkologów. Żeby poddać się leczeniu medyczną marihuaną w przypadku gdy cierpimy na przewlekły ból, problemy ze snem, migreny, czy depresje należy skonsultować się z jednym z lekarzy w centrum medycyny konopnej. Ponadto możemy zapoznać się listą chorób, które zakwalifikowane są do leczenia medyczną marihuaną i po przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji możemy rozpocząć terapie konopią medyczną. Po konsultacji wydawana jest nam marihuana na receptę, a cała terapia jest przeprowadzana pod kontrolą lekarza prowadzącego.

Wiele badań potwierdza skuteczność medycznej marihuany. Ponadto warto pamiętać, że legalna marihuana jest w Polsce od 2017 roku, więc doświadczenie lekarskie i lata jej stosowania sprawiają, że jest ona bezpieczna dla każdego, kto chcę spróbować jej użyć do leczenia swoich dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *