Transplantacja Uroda Obawy przed założeniem aparatu ortodontycznego

Obawy przed założeniem aparatu ortodontycznego

ortodonta

Bez względu na to, czy jesteśmy osobami młodymi lub dorosłymi – to normalne, że założenie aparatu na zęby jest dla nas stresujące. Obawiamy się tego, iż będzie to niewygodne i przez cały czas będziemy odczuwać obecność tego aparatu. Z doświadczenia innych ludzi wiemy, że to raczej tak nie wygląda – ale czasami ciężko jest wykazać się logiką i zdrowym rozsądkiem. Przeważa tutaj raczej przerażenie i strach. Boimy się też tego, że gdy z naszym aparatem stanie się coś złego – nie będziemy mieli możliwości wybrania się do gabinetu specjalisty, który mógłby nam pomóc.

Pamiętajmy jednak, że jeśli potrzebny nam ortodonta Londyn i wiele innych miast oferują też usługi polskich specjalistów. Obecnie z większością problemów zdrowotnych lub stomatologicznych możemy uporać się w dowolnym państwie czy mieście.

O ile człowiek dorosły jest jeszcze w stanie samodzielnie wytłumaczyć sobie, iż to jedyna droga do pozbycia się wady zgryzu – dziecko zwyczajnie nie chce mieć drutów na swoich zębach i czasami potrzeba czasu, aby go do tego przekonać. Jeśli sytuacja jest naprawdę trudna to możemy spróbować poprosić o pomoc psychologa – nad tego rodzaju traumą warto popracować, aby nie pozostała ona z naszym dzieckiem także w jego dorosłym życiu.

Czy jest się czego bać?

Początki noszenia aparatu na zębach na pewno nie są proste i przyjemne – aczkolwiek nie musimy spodziewać się tutaj wcale bólu. Ludzie narzekają raczej prędzej na to, że odczuwają dyskomfort – aparat uciska zęby i jedzenie twardych pokarmów jest jeszcze nieprzyjemne. To jednak z całą pewnością mija i z czasem zapominamy wręcz, że mamy cokolwiek na naszych zębach. Jeśli pojawia się jakikolwiek ból to może być to ewentualnie efekt awarii drucika – tutaj trzeba po prostu szybko udać się z powrotem do gabinetu, aby ortodonta to naprawił.

Aparatu nie zakładamy na zęby na zawsze, więc trzeba po prostu dobrze się do tego nastawić – nie możemy w tym okresie zaniedbywać higieny jamy ustnej i jeść przez cały czas cukierków. Wtedy kompletnie mija się to z celem i marnujemy czas oraz pieniądze. Osoby dorosłe zwykle podchodzą do tego w sposób prawidłowy, bo są to ich pieniądze – ale w przypadku dziecka warto jednak kontrolować jego troskę o aparat.

Obiecane efekty

Jeśli nie możesz namówić swojego dziecka na aparat, bo jest ono zawstydzone noszeniem go – postaraj się dużo z nim o tym rozmawiać. Możesz też pokazać poglądowe zdjęcie z oczekiwanymi efektami leczenia. Czasami pomaga też rozmowa bezpośrednio z ortodontą – jeśli ma on dobre podejście do dzieci to być może szybko problem się rozwiąże. Sprawdź ofertę kliniki Diamond Dental Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *