Transplantacja Zdrowie Szybki i skuteczny detoks alkoholowy w domu

Szybki i skuteczny detoks alkoholowy w domu

kac

Urodziny, wesele, impreza ze znajomymi czy po prostu wolny weekend może dla wielu z nas skończyć się uporczywym kacem. Jak w szybki i skuteczny sposób zregenerować organizm?

Jak powstaje kac?

Alkohol towarzyszy nam podczas wielu okoliczności, jest on jedną z najpopularniejszych używek. Spożywany w niewielkiej ilości, pozwala na zrelaksowanie i odprężenie, nie powoduje również niechcianych skutków ubocznych. W przypadku spożywania nadmiernej ilości alkoholu, nasz organizm zaczyna się „buntować”. Zdecydowana większość osób, następnego dnia oprócz wyrzutów sumienia, zmaga się także z potężnym kacem. Odtruwanie organizmu w domu jest jak najbardziej możliwe, aczkolwiek należy tutaj zaznaczyć, że takie nie jest to formą leczenia alkoholizmu. Odtruwanie organizmu, to nic innego jak wyeliminowanie powstałych toksyn.

Spożywanie nadmiernej ilości alkoholu, niestety źle wpływa na nasz organizm i jego prawidłowe funkcjonowanie. Oprócz zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, zmniejsza się również poziom potasu, magnezu a także sodu. Ból głowy, nudności, osłabienie, rozdrażnienie, drżące ręce, to typowe powikłania którymi objawia się kac. W takiej sytuacji konieczny jest detoks organizmu.

Ile trwa detoks alkoholowy?

Czas detoksu alkoholowego uzależniony jest od tego jak długo spożywamy alkohol, a także w jakiej ilości. Wpływ ma również funkcjonowanie organizmu. Warto tutaj zaznaczyć, że zwykłe zatrucie alkoholowe można skutecznie wyleczyć w domu, w przypadku osób uzależnionych od alkoholu niestety konieczna jest hospitalizacja, a także wykonanie wielu badań. Czas detoksu nie jest określony jednoznacznie, zazwyczaj powrót do dobrego samopoczucia trwa kilka godzin, chociaż zdarzają się przypadki, w których osoba potrzebowała 1-2 dni na odtrucie organizmu.

Szybki i skuteczny detoks alkoholowy w domu – co stosować?

Większość z nas, budząc się następnego dnia, zastanawia się jak w szybki sposób „wrócić do żywych”. Z reguły pierwszą rzeczą jaką robimy, to szukamy pomocy w internecie, gdzie znajdziemy wiele porad czy zaleceń. Najważniejszym elementem jest odpowiednie nawodnienie, a także:

  • Unikanie kawy, soków, napojów gazowanych
  • Picie zielonej herbaty
  • Zastosowanie witaminy C w postaci chociażby cytryny jako dodatek do wody
  • Uzupełnienie elektrolitów – w postaci izotoników lub suplementu z apteki
  • Dieta oczyszczająca – picie soków z warzyw

Warto jednak pamiętać, że domowe sposoby nie zawsze są w stanie uzupełnić niedobory w organizmie. Przy bardzo złym samopoczucie, które utrzymuje się długotrwale, warto skorzystać z kroplówek witaminowych, lub pomocy specjalisty.

Kroplówka na kaca – co to takiego?

Bardzo popularną metodą, która wspomaga detoks alkoholowy, jest zastosowanie dożylnej kroplówki na kaca. Jest to bardzo skuteczny, a zarazem całkowicie bezpieczny sposób, na szybkie pozbycie się wszystkich dolegliwości zatrucia alkoholowego i kaca. Zastosowanie kroplówki na kaca, pozwala pozbyć się pozostałego alkoholu z organizmu, jednocześnie uzupełnić elektrolity, a także odpowiednio nawodnić.

Cały zabieg trwa około 40 minut, a efekty odczuwalne są niemalże od razu. Ból głowy, osłabienie i rozdrażnienie mijają w szybkim tempie, a wątroba i nerki zaczynają pracować bez przeciążenia. Taki detoks alkoholowy jest nie tylko szybki i skuteczny, ale całkowicie bezpieczny, ponieważ wykonuje się go pod fachowym okiem specjalisty.

Więcej szczegółowych informacji, tutaj: https://regeneracyjne.pl/kroplowka-na-kaca/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *