Transplantacja Na czasie Dodatkowe wyposażenie stołów zabiegowych – elementy, które podnoszą komfort pacjentów

Dodatkowe wyposażenie stołów zabiegowych – elementy, które podnoszą komfort pacjentów

stol zabiegowy z dodatkowym wyposazeniem

Stół zabiegowy jest podstawowym elementem wyposażenia szpitali, gabinetów lekarskich, rehabilitacyjnych czy fizjoterapeutycznych. Tego rodzaju umeblowanie służy do przeprowadzania badań, zabiegów czy masaży. Dzięki swej funkcjonalności jest szeroko wykorzystywany w placówkach służby zdrowia. Stół zabiegowy może być wyposażony w dodatkowe akcesoria, które spełniają określone funkcje.

Dodatkowe wyposażenie stołów zabiegowych, które podnoszą komfort pacjentów

Stół zabiegowy to wielofunkcyjne wyposażenie medyczne, które znajduje swoje zastosowanie w gabinetach lekarskich, szpitalach czy placówkach leczniczych. Dedykowany jest do badań oraz różnego rodzaju zabiegów, w tym masaży czy rehabilitacji. Jego konstrukcja pozwala na optymalne i komfortowe ułożenie pacjenta, pod kątem przeprowadzanej procedury.

Stoły zabiegowe muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią trwałość i wytrzymałość umeblowania przez wiele lat, gwarantując komfort i bezpieczeństwo. Mogą być również wyposażone w dodatkowe elementy, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo. Wśród nich najczęściej spotykanym jest uchwyt na papier lub prześcieradło, gwarantujący możliwość stworzenia bezpiecznych warunków przyjmowania pacjentów pod kątem higienicznym. To jednak nie jedyna możliwa opcja opcjonalnego wyposażenia.

Barierki boczne składane

Barierka boczna składana doskonale sprawdza się w przypadku pacjentów, którzy przez dłuższy czas wymagają pozycji leżącej. To doskonała forma zabezpieczenia przed wypadnięciem z łóżka. Swoje zastosowanie znajduje w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, hospicjach czy domach opieki, czyli wszędzie tam, gdzie pacjenci większość dnia spędzają w pozycji leżącej.

Barierki boczne składane tak, jak całość wyposażenia medycznego powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, spełniać podstawowe normy dotyczące bezpieczeństwa oraz funkcjonowania łóżek medycznych. Wykonane są z trwałych metalowych lub stalowych elementów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie szkodliwych czynników bądź częste dezynfekcje.

Użyty materiał powinien także gwarantować sprawne oraz bezproblemowe składanie barierek. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pacjentom, barierki składane montowane są wzdłuż bocznej krawędzi łóżka, dzięki czemu wyznaczają granice i niwelują możliwość ewentualnego upadku. Optymalnym rozwiązaniem jest możliwość złożenia barierki do poziomu lub poniżej poziomu leża, co zapewni niczym nieograniczony dostęp do pacjenta oraz nie utrudni samodzielnego wstawania z łóżka.

stol zabiegowy z barierkami bocznymi

Uchwyty na pasy do unieruchamiania pacjenta

Zdarzają się sytuacje, w których użycie pasów do unieruchomienia jest koniecznością. Mowa tutaj o nadpobudliwości ruchowej, problemach na tle psychicznym, próbie samookaleczenia czy urazach neurologicznych. Stosowane są również w celu zapewnienia bezpieczeństwa, np. podczas ataków epilepsji.

Pasy do unieruchomienia to zabezpieczenie zarówno dla personelu medycznego, jak i samego pacjenta. Umożliwiają one swobodne przeprowadzenie wszelkich procedur medycznych. Montowane są na specjalnym uchwycie, który stanowi dodatkowe wyposażenie stołów zabiegowych. Ten element cechuje się solidną i wytrzymałą konstrukcją, wykonaną z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Uchwyty zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczne i trwałe użytkowanie. Stosowane są również w przypadku korzystania ze stołu w celu rehabilitacji, gdzie służą do stabilizacji pacjenta.

Otwór na twarz z zatyczką

Dodatkowym wyposażeniem stołów zabiegowych jest także otwór na twarz. Jego stożkowy profil zapewnia wygodę osobie masowanej. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w fizjoterapii oraz rehabilitacji. Pozwala na przyjęcie komfortowej pozycji w trakcie zabiegów. Miękkie wykończenie otworu gwarantuje komfortowe ułożenie głowy. Zatyczka wykonana jest z tego samego materiału co tapicerka stołu zabiegowego. Idealnie uzupełnia otwór, kiedy pacjent korzysta z podgłówka. Tego rodzaju dodatek wpływa na wygodę oraz efektywność zabiegów.

stol zabiegowy z otworem na twarz

Elektryczna regulacja wysokości i poszczególnych segmentów leża

Prawidłowe ustawienie stołu zabiegowego jest niezwykle ważne podczas przeprowadzania wszystkich procedur medycznych. Każdy pacjent jest inny, stąd też istotne jest, aby zapewnić optymalne warunki zarówno osobie leczonej, jak i personelowi medycznemu. Prawidłowe ustawienie ciała jest niezwykle ważne podczas rehabilitacji i fizjoterapii. Właśnie dlatego jednym z najważniejszych elementów stołu zabiegowego jest możliwość jego pełnej regulacji. Mechanizm ten gwarantuje bezpieczne i wygodne warunki podczas leczenia.

Elektryczna regulacja odbywa się przy pomocy pilota, dzięki czemu zmiana ustawienia przebiega szybko i sprawnie. Co więcej, takie zastosowanie pozwala na zmianę wysokości stołu bądź kąta pochylenia segmentu w trakcie przeprowadzenia zabiegu, dzięki czemu lekarz może w dowolnej chwili ustawić stół do potrzeb zarówno swoich, jak i pacjenta. Wygodną opcją w tym kontekście jest także opcja sterowania panelem nożnym.

Stoły zabiegowe doskonale sprawdzają się podczas przeprowadzania badań czy różnorodnych zabiegów, zwłaszcza z zakresu rehabilitacji czy fizjoterapii. Pełnią niezwykle ważną funkcję w placówkach medycznych. Zastosowanie dodatkowego wyposażenia pozwala zwiększyć funkcjonalność stołów i w dogodniejszy sposób dostosować je do indywidualnych potrzeb zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *