Żylaki nóg w początkowym stadium objawiają się charakterystycznymi pajączkami, a wraz z postępem choroby zaczynają być widoczne pogrubione żyły podskórne. Żylaki są najczęściej objawem przewlekłej niewydolności żylnej, powstającej na skutek zastoju krwi w żyłach. Choroby nie należy lekceważyć, ponieważ może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jakie są najpopularniejsze metody leczenia żylaków kończyn dolnych? Spis treści: Właściwa diagnozaLaserowe usuwanie żylakówSkleroterapiaSystem zamykania żylaków VenaSeal Właściwa diagnoza O metodzie leczenia żylaków zawsze decyduje lekarz flebolog, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania choroby i ogólny stan zdrowia pacjenta. Podstawowym badaniem diagnostycznym jest USG Doppler, dzięki któremu można precyzyjnie określić miejsce uszkodzenia zastawek. Ultrasonografia dopplerowska jest badaniem oceniającym przepływ krwi w żyłach oraz stan okolicznych tkanek. Na podstawie tego badania lekarz podejmuje decyzję, czy wymagana jest pogłębiona diagnostyka obrazowa układu żylnego. Laserowe usuwanie żylaków Laseroterapia jest nowoczesną i mało inwazyjną metodą leczenia żylaków, która nie wymaga wykonywania nacięć na skórze. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Proces polega na wprowadzeniu do wnętrza niewydolnego pnia żylnego włókna laserowego. Wyzwolona energia powoduje obkurczenie i zamknięcie żyły. Wykorzystanie wiązki lasera sprawia, że efekty są szybciej widoczne niż w przypadku metod inwazyjnych. Pacjent od razu po zabiegu może powrócić do codziennych, niewymagających aktywności. Skleroterapia Skleroterapia to chemiczna metoda leczenia żylaków. Zabieg polega na wprowadzeniu do światła naczynia specjalnej substancji, czyli sklerozantu. Dzięki wykorzystaniu środka chemicznego żyła ulega podrażnieniu i zwłóknieniu, po czym żylak całkowicie zanika. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Skleroterapia pozwala na leczenie zarówno pajączków naczyniowych, jak i bardziej zaawansowanych problemów żylnych. Zabieg skleroterapii jest małoinwazyjną i bezpieczną metodą leczenia żylaków. System zamykania żylaków VenaSeal Popularną metodą leczenia żylaków jest system VenaSeal, zaliczany do procedur nietermicznych. Wykorzystuje zasadę działania klejów tkankowych, wprowadzanych za pomocą specjalnych dozowników. Nie ma konieczności wykonywania nacięć na skórze, dzięki czemu można uniknąć nieestetycznych blizn. Procedura klejenia nie wymaga znieczulenia tumescencyjnego, a jedynie znieczulenia punktowego w miejscu dojścia do żylaka. System VenaSeal należy do małoinwazyjnych i nowoczesnych metod usuwania żylaków. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów, klejenie żylaków stosowane jest w połączeniu ze skleroterapią piankową. Więcej informacji związanych z zapobieganiem oraz leczeniem żylaków można znaleźć na stronie kliniki leczenia żylaków: https://orawczyk.com/.
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …