Okres jesienno-zimowy nierozerwalnie wiąże się także ze wzrostem ilości zachorowań na grypę i zwykłe przeziębienia. Jednak wiedząc, które objawy mogą wskazywać na grypę – można szybko wdrożyć skuteczne leczenie, dzięki któremu choroba stanie się zdecydowanie mniej dolegliwa. Spis treści: Objawy grypyAntybiotyk na grypę – tak czy nie?Leczenie grypy – jak przebiega? Objawy grypy Nie znając najbardziej podstawowych objawów grypy, dość łatwo można pomylić ją z przeziębieniem. Obydwie te choroby występują dość powszechnie w okresie jesienno-zimowym, a co za tym idzie – niektóre objawy mogą okazać się mylące. Wśród najczęściej występujących objawów grypy można wskazać ogólne osłabienie, złe samopoczucie, intensywne bóle mięśni oraz stawów, gorączka, suchy kaszel, ból gardła. Wiele z tych objawów może występować także przy przeziębieniu, dlatego też pytanie: przeziębienie czy grypa? Jest jak najbardziej uzasadnione. W razie wątpliwości, lekarz ma możliwość zlecenia badań laboratoryjnych, które pomogą w ustaleniu na 100%, czy pacjent cierpi na grypę, czy na przeziębienie. Antybiotyk na grypę – tak czy nie? Wiele osób zastanawia się, czy grypę leczy się za pomocą antybiotyków. Odpowiedź brzmi: nie, bowiem grypa jest chorobą o podłożu wirusowym, a takowych nie leczy się za pomocą antybiotyków. Mogą jednak zdarzyć się sytuacje, że podczas osłabienia organizmu wynikającego z walki z grypą, chory zapada także dodatkowo na chorobę o innym podłożu. W takiej sytuacji decyzja, czy należy wdrożyć antybiotyk, zawsze należy do lekarza. Leczenie grypy – jak przebiega? Grypę można leczyć objawowo, aż do poprawy samopoczucia. Zatem zaleca się stosowanie takich środków jak: tabletki na ból gardła – pomogą one uśmierzyć dolegliwy ból w tym obrębie. Dodatkowo, niektóre z nich mogą pomóc w zwalczeniu kaszlu, który w większości przypadków jest związany właśnie z bolesnością i drapaniem gardła; preparaty o działaniu ogólnym – w sprzedaży można spotkać także środki, które pomagają w ogólnym zwalczaniu objawów grypy. Proszek do sporządzania roztworu doustnego jest nakierowany na obniżanie temperatury, niwelowanie dolegliwości bólowych i ogólną poprawę samopoczucia w trakcie grypy; preparaty na zatkany nos – jako że w trakcie grypy choremu bardzo rzadko dokucza spływający katar, a zdecydowanie częściej uczucie zatkanego nosa – podczas tej choroby warto zaopatrzyć się w krople lub spraye, które wykazują działanie udrażniające. To zdecydowanie ułatwi oddychanie, a przy tym może pomóc w zmniejszeniu bólu gardła (który często nasila się, gdy chory musi oddychać przez usta podczas choroby).
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …