Teleporada powoli przestaje być dla nas nowością, a staje się czymś, z czego korzystamy w codziennym życiu – ludzie się do tego przyzwyczaili i wiedzą już, kiedy warto umówić się z lekarzem na wizytę telefoniczną. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w niektórych sytuacjach to będzie niestety za mało i czy tego chcemy czy nie – musimy wziąć sobie wolne w pracy i stawić się w gabinecie. Teleporada ma zresztą być dla nas tylko jedną z dostępnych opcji konsultacji medycznych – zawsze na pierwszym miejscu będzie tutaj spotkanie twarzą w twarz z lekarzem. Niektóre problemy da się omówić tylko tak. Odkąd zaczęliśmy korzystać z teleporady – okazuje się jednak, że popełniamy tutaj niestety całkiem sporo błędów. Nie umiemy dobrze przygotować się do takiej wizyty i w efekcie tego marnujemy swój czas i czas lekarza – albo odbieramy telefon w miejscu, gdzie ciężko jest nam jakkolwiek się porozumieć. Powinniśmy cały czas pamiętać o tym, że jest to porada lekarska i to nam powinno tutaj zależeć na tym, aby uzyskać pomoc dla siebie lub dla swojego dziecka. Spis treści: Co należy poprawić?Zadbaj o otoczenie Co należy poprawić? Pamiętaj, że na wizytę w przychodni zabierasz ze sobą zwykle wszelkie dokumenty, których Twój lekarz jeszcze nie widział – może być to dokumentacja ze szpitala, wyniki badań, zdjęcia rentgenowskie. Jeśli chcesz, aby Twój lekarz miał do nich dostęp to musisz wcześniej przesłać mu ich skan – warto więc zawczasu dowiedzieć się, na jaki adres mailowy trzeba je wysłać. Jeśli zainteresujesz się tym dopiero podczas teleporady – może zwyczajnie zabraknąć Ci czasu. Tak samo w momencie, gdy wiesz, że chcesz uzyskać zwolnienie lekarskie do pracy – musisz mieć przy sobie numer NIP swojego pracodawcy. A tymczasem okazuje się, że większość ludzi zaczyna szukać takich informacji w trakcie teleporady – to tylko wywołuje niepotrzebny stres, którego można przecież uniknąć. Zadbaj o otoczenie Przesłanie skanu lub podanie lekarzowi numeru NIP będzie tym bardziej utrudnione, jeśli odbierzemy telefon będąc w sklepie, na siłowni czy w samochodzie. Jeśli wiemy, że nie mamy innego wyboru to przynajmniej postarajmy się przez te kilkanaście minut być jednak w cichym miejscu i mieć przy sobie niezbędne dokumenty lub zeszyt, w którym możemy ewentualnie zapisać sobie na przykład kod do e-recepty. Nie oczekujmy też, że teleporada od teraz będzie mogła być naszą jedyną formą kontaktu z lekarzem – nie jest on w stanie wszystkiego zdiagnozować w taki sposób. Jeśli jesteśmy proszeni o stawienie się na wizycie stacjonarnej – powinniśmy tak właśnie postąpić.
Przeszczep skóry – jak wygląda zabieg? Przeszczep skóry jest to rodzaj zabiegu stosowanego w przypadku leczenia oparzeń, ran oraz innych …
Sperma czym jest i jakie ma właściwości? Prawdopodobnie większość z nas nie zna dość cennych właściwości spermy. Dla większego grona a …
Rodzaje przeszczepów Nasz układ odpornościowy doskonale radzi sobie z odróżnieniem komórki własnej od tkanki obcej. Z …
Ugryzienie szerszenia. Czy należy się bać? Szerszeń jest owadem z gatunku osowatych, bezpośrednio spokrewnionym z osą. W Polsce występuje jedynie …
Ujędrnianie biustu: jak skutecznie ujędrnić piersi? Najlepsze sposoby i produkty Ujędrnianie biustu, to wciąż jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetową przez współczesne kobiety. …
Jak powiększyć biust bez skalpela? 7 skutecznych sposobów Dawniej uważano – zresztą nie bez podstaw – że powiększanie piersi było możliwe tylko …
Bostonka – pierwsze objawy, u dzieci, leczenie Jesień to okres, w którym nietrudno o złapanie infekcji wirusowej. Na działanie drobnoustrojów najbardziej …
Podwyższona bilirubina – o czym świadczy? Bilirubina – barwnik obecny w naszym ciele, o odcieniu pomarańczowo-żółtym. Badanie zawartości bilirubiny wykonuje …
Przeszczep rogówki – informacje o zabiegu Rogówka to przezroczysta przednia część oka, która pokrywa tęczówkę, źrenicę i komorę przednią. Zabieg …